ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Horáková se vrací. Pomůže Žabinám, na reprezentaci nepomýšlí

Velikost textu:

Brno - Bývalá kapitánka české basketbalové reprezentace Hana Horáková se po mateřské dovolené vrací do Žabin. Nejlepší basketbalistka Evropy roku 2010 bude hrát v lize, ale na reprezentaci nepomýšlí. S trenérem brněnského celku Janem Bobrovským se šestatřicetiletá hráčka domluvila, že o účasti na trénincích i v zápasech rozhodne sama podle časových možností.

Hana Horáková v dresu Brna
Hana Horáková v dresu Brna

"Basketbal mi strašně chyběl. Proto jsem se odhodlala zavolat panu Bobrovskému a vrátit se," uvedla Horáková, kterou od tohoto kroku odrazovalo jen to, že uspořádala před dvěma lety oficiální rozlučku s kariérou.

"Přijde mi to po této akci hloupé. Na druhou stranu využívám svého výroku, že bych se chtěla vrátit k basketbalu na nižší úrovni. V této roli bohužel nyní Žabiny jsou," dodala mistryně Evropy z roku 2005 a držitelka stříbrných medailí z mistrovství světa 2010 a ME 2003.

Rozhodně nepočítá s tím, že by chtěla být tahounkou týmu. A ani by do této role nechtěla být tlačena. "Tým v Žabinách se proměnil. Spoluhráčky jsou sice mladé, ale strašně šikovné. Nevadí mi trénovat s někým, kdo nemá euroligové zkušenosti. Baví mě hrát pět na pět s tím, že si člověk musí na tréninku máknout," nastínila Horáková svoje představy.

Hana Horáková:

"V Žabinách jsem strávila třináct let. Určitě bych nikam jinam nešla. Ne každý tým by mi přistoupil na to, že nebudu chodit na všechny tréninky."

Trenéra Bobrovského příjemně překvapilo, když se mu Horáková ozvala. "Zatím jsme se jen bavili o trénincích, žádnou dohodu nemáme. V obraně si stále svoje uhraje. Ví, kam se má postavit. V útoku potřebuje trénink. Takovou dravost, kterou měla ještě před mateřskou dovolenou, už nemá. Pro nás bude určitě posilou," řekl Bobrovský.

Do ligové sezony vstoupí Žabiny s cílem bojovat ve středu tabulky a postoupit do play-off. Tým posílily i tři zahraniční hráčky: švédská pivotka Ulrica Holmqvistová a dvě Chorvatky, křídelní hráčka Maja Vučurovičová a pivotka Jelena Velinovičová. Začátek sezony nestihne kapitánka týmu Barbora Kašpárková, která si v přípravném zápase natrhla vaz v kotníku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.