ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Basketbalisté před Srby: Jsme v takové euforii, že můžeme porazit kohokoliv

Velikost textu:

Lille - Zatímco pro Srby, Španěly či Italy byl postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy splněnou povinností, šatna českých basketbalistů na stadionu v Lille se po překvapivé výhře nad Chorvatskem otřásala v základech.

Radost českých basketbalistů z postupu do čtvrtfinále ME
Radost českých basketbalistů z postupu do čtvrtfinále ME

Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga oslavovali největší úspěch v historii českého basketbalu a oddávali se euforii, která by jim měla pomoci i ve čtvrtfinále proti vicemistrům světa ze Srbska.

"Srbsko sice bude kvalitou zas o kus výše než Chorvatsko, ale my jsme teď v takové euforii, že je nám to jedno a můžeme hrát s kýmkoli," prohlásil zkušený pivot Petr Benda. Jeho slova potvrzuje i skutečnost, že čeští hráči září úsměvy na všechny strany, neustále vtipkují a čiší pozitivní energií.

Svou radost dali najevo i v šatně hned po postupu přes Chorvatsko. "Sešli jsme se v šatně, hrála muzika, přinesly se pak nějaké kelímky a zapili jsme to pivem. Spolu s Lotyšskem jsme byli asi jediný tým, který ten postup bral jako takhle velký úspěch. Asi nikdo jiný se neradoval tak, jako by to celé vyhrál," popisoval emoce Pavel Pumprla.

Nešlo však prý o nějaké přemrštěné oslavy, jelikož si hráči uvědomují, že jejich práce ještě neskončila. "Užili jsme si to, ale postupem do čtvrtfinále nekončíme. Oslavili jsme to, bylo to příjemné, zařvali jsme si v šatně, ale ještě není konec. Chceme vyhrávat dál. Velká oslava nás čeká asi až po úplně posledním zápase," dodal Vojtěch Hruban. Úspěch ale byl podle hráčů vidět i na trenérovi Ginzburgovi, který většinou nedává emoce najevo. "Ale teď měl úsměv od ucha k uchu," prozradil Pumprla.

Vítězství v osmifinále zvedlo českým basketbalistům sebevědomí

Jasná výhra nad Chorvatskem kromě radosti zapůsobila i na sebevědomí hráčů. "Potvrdilo se nám, že v současné formě a laufu můžeme hrát prakticky s kýmkoli. Vést nad Chorvaty o 30 bodů a porazit je, to je super výsledek. Naše sebevědomí nebylo před zápasem špatné, ale teď zase o kousek povylezlo," připustil Hruban.

Hráči věří, že kromě zahraničních médií vzbudili zájem i u českých fanoušků. "Je pravda, že vždycky nadáváme, jaký je o basketbal malý zájem, ale to se u českého fanouška většinou změní jen úspěchem. Takže teď se snad basketbal dostane více do povědomí. Vnímáme povzbudivé zprávy od lidí na sociálních sítích, jak se to řeší v médiích. Jsem strašně rád, že pomáháme basket takto šířit," dodal rozehrávač Tomáš Satoranský.

přehrát video
Češi sledovali Srby přímo v aréně, proti favoritovi si věří


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.