ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Basketbalisté v přípravě nestačili na favorizované Řeky

Velikost textu:
aktualizováno 21. 8. 2015 23:26

Xanthi - Čeští basketbalisté vstoupili do přípravného turnaje v Řecku před mistrovstvím Evropy porážkou s favorizovaným domácím výběrem 56:70. Z dosavadních šesti zápasů v přípravě tak vyhráli jediný. V Xanthi se o víkendu utkají ještě s Ruskem a Bosnou a Hercegovinou.

Čeští basketbalisté
Čeští basketbalisté

Češi začali proti velkému favoritovi dobře, když se dařilo zejména Satoranskému s posilou Schilbem. Jenže Řekové postupně získali převahu pod košem, kde se vedlo zejména pivotovi z NBA Kufosovi. Češi navíc začali ztrácet míče a Veselý se dostal do problému s fauly.

Výsledkem byl řecký obrat ze 12:14 na 29:17. Satoranský pak sice v kombinaci se zónovou obranou domácí únik dokázal zastavit, ale další obrat už se nekonal. Po změně stran se Češi několikrát přiblížili na rozdíl šesti bodů, ale domácí dokázali vždy zareagovat. Po vystřídání hráčů základní sestavy se ale z českého útoku vytratila lehkost a domácí definitivně utekli.

"Bylo to těžké, ale šli jsme do toho s hlavou nahoře. Bohužel jsme jim to usnadnili ztrátami. Měli jsme jich hrozně moc. To rozhodlo spolu s doskokem," hodnotil David Jelínek 24 ztrát. "Pozitivní byla zónová obrana, a cokoli nám takhle pomůže, tak je jen dobře," dodal. 

Nejlepším českým střelcem byl Satoranský se 13 body a 7 doskoky. Schilb přidal 7 bodů, 7 doskoků a Jelínek 8 bodů. Zápas nevyšel Veselému, který za 19 minut stihl jen 2 body a 2 doskoky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.