ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Hejková: Pokud zopakujeme výkon v obraně, máme šanci i ve finále

Velikost textu:

Praha - Trenérka basketbalistek ZVVZ USK Praha Natália Hejková ocenila, že její svěřenkyně zahrály v semifinále Evropské ligy proti Fenerbahce na hranici sebeobětování. Cení si i toho, že náročný zápas zvládly psychicky. Nyní se pokusí dobrou obranou zaskočit i favorizovaný Jekatěrinburg, i když ví, že proti němu to české mistryně budou mít ještě těžší.

Natálie Hejková
Natálie Hejková

Hráčky USK pokořily Fenerbahce jeho vlastní zbraní. V celé sezoně byl istanbulský celek nejlepší ze všech právě v defenzivě, co se týká počtu obdržených bodů. Jenže tentokrát to byla obrana USK, která na hřišti kralovala, a Fenerbahce plné hvězd dalo jen 49 bodů. "Taková obrana by platila na kteréhokoli soupeře, i na Jekatěrinburg. Byl to výkon na hranici sebeobětování. Pokud se nám povede něco takového zopakovat v neděli, tak máme ve finále šanci," prohlásila Hejková.

Ví však, že ruský gigant je jasný favorit. "Řekla bych absolutní favorit. V sezoně jsme s nimi dvakrát prohrály. Ani v minulých letech se nám je nedařilo porazit. Mají obrovskou zkušenost s Final Four, zatímco my jsme tam nové," uvedla Hejková. "Hráčkám ale určitě zdůrazním, že toto je šance, která už nikdy nemusí přijít, proto musí do toho dát všechno. Můžeme prohrát, ale musíme přitom vědět, že jsme odvedly maximum a že soupeř byl prostě lepší," prohlásila Hejková.

Věří, že finále hráčky zvládnou po psychické stránce podobně jako proti Fenerbahce. "Vážím si toho, že moje hráčky nepodlehly té atmosféře. Přece jen neustálé rozhovory, focení, domácí prostředí vytváří tlak, ale ony se s tím třeba na rozdíl od Kursku vyrovnaly. Na Kursku bylo vidět, že to nezvládl psychicky," upozornila Hejková na jasnou prohru Kursku v semifinále s Jekatěrinburgem.

Úspěšná trenérka postoupila do finále popáté, ale tento postup patří mezi nejpřekvapivější. "Dá se to porovnat asi s postupem s Ružomberokem v roce 1999. Tehdy nás také nikdo netipoval na finále a my to celé vyhrály. I teď jsme byly až ty čtvrté vzadu a najednou jsme ve finále," těšilo Hejkovou, které zatím všechny postupy do finále vynesly titul. "Je zajímavé, že všechny čtyři tituly jsem získala na domácí palubovce či na českém území v Brně. Tak snad to vyjde znovu," dodala.

Na finále se bude s týmem připravovat na odpoledním tréninku. "Hlavní ale bude, aby si hráčky odpočinuly a nabraly sílu. Pak máme ještě video a v neděli dopolední trénink, jak my říkáme, rozbruslení. Jinak mají holky volno. Spát budou normálně u sebe doma, protože na ně nechci nějakou hromadnou izolací ještě vytvářet větší tlak," popsala Hejková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.