Davis dovedl basketbalisty New Orleans k výhře 43 body

New York - Anthony Davis si v NBA vyrovnal 43 body osobní rekord a dovedl basketbalisty New Orleans k výhře 114:103 v Milwaukee. V souboji bratrů Gasolových se radoval mladší Marc, jehož Memphis přehrál Chicago 101:91.

Milwaukee - New Orleans
zdroj: ČTK

Davis proměnil sedmnáct z 23 pokusů z pole, doskočil deset míčů a přidal šest asistencí. Tři a půl minuty před koncem zápasu se domácí Bucks dostali do vedení 101:100, ale Davis odpověděl osmi body v řadě a zařídil výhru New Orleans.

"Prosazuje se přes zdvojení, v protiútocích. Párkrát ho faulovali při střele a vůbec se tím nenechal rozhodit. Nastřílel 43 bodů proti velmi dobré defenzivě," pochválil svého svěřence trenér Monty Williams, jehož tým střílel s úspěšností 59 procent.

Bucks nestačil k úspěchu ani velmi dobrý výkon dvacetiletého Řeka Jannise Antetokunmpa, jenž si zlepšil osobní rekord na 29 bodů. Pelicans se v Západní konferenci drží na deváté příčce těsně za osmou Oklahomou. (VIDEO)

Ta se naopak vzdaluje desátému Phoenixu, který podlehl Golden State 80:98. Warriors k padesáté výhře v sezoně pomohl 36 body Stephen Curry, 25 bodů přidal Klay Thompson. (VIDEO)

Padesáté vítězství zaznamenal i nejlepší tým Východní konference Atlanta, která rozstřílela Sacramento 130:105. Hawks stanovili nový klubový rekord, když trefili 20 trojek. O šest z nich se postaral Kyle Korver, jenž se stejně jako spoluhráč DeMarre Carroll dostal na 20 bodů. (VIDEO)

Marc Gasol přestřílel svého bratra Paua 23:13 a jeho Memphis porazil Pauovo Chicago rovněž o deset bodů 101:91. Marc nasázel 15 bodů ve třetí čtvrtině. (VIDEO)

Výsledky NBA:

Atlanta - Sacramento 130:105, Charlotte - Washington 69:95, Chicago - Memphis 91:101, Denver - New York 106:78, LA Clippers - Minnesota 89:76, Miami - Boston 90:100, Milwaukee - New Orleans 103:114, Phoenix - Golden State 80:98.