Golfista roku

Indiana nestačila na Houston, Harden jí nasázel 45 bodů

New York - James Harden potvrdil pozici nejlepšího střelce NBA, už počtvrté v ročníku překonal čtyřicetibodovou hranici. V pondělí nasázel do koše Indiany 45 bodů a basketbalisté Houstonu doma zvítězili 110:98. Potřinácté v řadě vyhrála Atlanta, naopak po 16 porážkách se dočkali úspěchu New York Knicks.

Radost basketbalistů Houstonu
zdroj: ČTK/AP autor: Richard Carson

Houston proti Indianě vedl od začátku do konce. Pětadvacetiletý olympijský vítěz a mistr světa Harden si vylepšil průměr na 27,1 bodu na zápas, s nímž kraluje celé lize, a pouze o jediný bod zaostal za svým životním maximem. "Zatím je to pro něj speciální sezona. S některými z jeho střel obránce prostě nic neudělá," ocenil ho trenér Houstonu Kevin McHale. (VIDEO)

Paul Millsap s Mikem Scottem nastříleli po 20 bodech a Atlanta si připsala třináctou výhru v řadě, když zdolala Detroit 93:82. Pokud Hawks zvítězí i ve středu nad Indianou, vyrovnají svoji rekordní vítěznou šňůru z roku 1993. (VIDEO) Teprve pošesté v sezoně uspěl New York, Knicks zvítězili 99:92 nad New Orleans Pelicans. K výhře je dovedl Carmelo Anthony s 24 body. (VIDEO)

Cleveland porazil Chicago 108:94, zvítězil potřetí za sebou a celá základní pětka Cavaliers se dostala do dvouciferných čísel. Nejlepším střelcem byl LeBron James s 26 body, J. R. Smith trefil šest trojek a dostal se na 20 bodů. (VIDEO)

O debakl dne se postarali hráči Golden State, kteří zvítězili nad Denverem 122:79. Warriors udrželi Nuggets v první půli na pouhých 28 bodech a na svém hřišti vyhráli pošestnácté v řadě. Průběh utkání byl tak jednoznačný, že všech 13 domácích hráčů si zahrálo více než deset minut a každému se povedlo skórovat. (VIDEO)

Výsledky pondělních zápasů NBA:

Atlanta - Detroit 93:82, Charlotte - Minnesota 105:80, Cleveland - Chicago 108:94, Golden State - Denver 122:79, Houston - Indiana 110:98, LA Clippers - Boston 102:93, Memphis - Dallas 95:103, Milwaukee - Toronto 89:92, New York - New Orleans 99:92, Phoenix - LA Lakers 115:100, Portland - Sacramento 98:94, Washington - Philadelphia 111:76.