ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Basketbalistky čekají na ME Francie, Černá Hora či Rumunsko

Velikost textu:
aktualizováno 29. 11. 2014 20:18

Budapešť - České basketbalistky se na mistrovství Evropy 2015 utkají ve skupině A s Francií, Ukrajinou, Černou Horou a domácím Rumunskem. Zápasy se odehrají v Temešváru. Z každé skupiny postoupí do další fáze tři nejlepší celky.

Veronika Bortelová
Veronika Bortelová

Šampionát začne 11. června. Ve skupině sehraje každý tým čtyři zápasy a tři nejlepší celky z každé skupiny postoupí do osmifinálové fáze, kde se střetnou s týmy z "vedlejší" skupiny. V případě českého týmu by šlo o soupeře ze skupiny B, kde jsou Turecko, Polsko, Bělorusko, Itálie a Řecko.

Následně čtyři nejlepší celky z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále. Finále je na programu 28. června.

"Maďarskou" část šampionátu tvoří ve skupině C Srbsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Rusko a Velká Británie. Skupina D pak dala dohromady Španělsko, Slovensko, Litvu, Švédsko a Maďarsko.

Los základních skupin ME basketbalistek 2015:

Skupina A: Francie, Česko, Ukrajina, Černá Hora, Rumunsko.
Skupina B: Turecko, Bělorusko, Polsko, Itálie, Řecko.
Skupina C: Srbsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Rusko, Velká Británie.
Skupina D: Španělsko, Slovensko, Litva, Švédsko, Maďarsko.

Losování provázely zmatky, když ze třetího koše bylo do české skupiny A nejprve nalosováno Rusko. To však mělo být umístěno až ve čtvrtém koši. Po chvíli se v losu pokračovalo a Češky se ruskému týmu nakonec vyhnuly.

"Já jsem spokojený, že čtvrtý koš dopadl dobře, že nám do skupiny nedali Rusko a Švédsko. To jsou velice silné týmy. Jsou to družstva, se kterými nikdo moc nepočítá, ale myslím, že do konečného pořadí promluví," řekl po losu trenér českého výběru Lubor Blažek. "Ani v jednom soupeři jsem se při tipování netrefil. Moje přání nemít ve skupině Španělsko a Rusko se ale splnilo. Evropa pro nás bude zajímavý turnaj," dodal.

Program skupiny A:

11. června: Ukrajina - Francie, Černá Hora - Česko
12. června: Rumunsko - Černá Hora, Česko - Ukrajina
13. června: Francie - Česko, Ukrajina - Rumunsko
14. června: Černá Hora - Ukrajina, Rumunsko - Francie
15. června: Francie - Černá Hora, Česko - Rumunsko.

Češky se postupně utkají s Černou Horou, Ukrajinou, Francií a Rumunskem. "Francii i Černou Horu známe velmi dobře. Ukrajinu jsem nyní trochu ztratil z dohledu. Musím se na ně hodně zaměřit," prohlásil Blažek. "Domácí prostředí bude hrát pro Rumunsko důležitou roli. Navíc je to poslední zápas a pro Rumunky se může rozhodovat o postupu. Může to s nimi být těžké," varoval český kouč.

O to více ho těší, že právě před posledním utkáním s Rumunskem budou mít jeho svěřenkyně den volna. "Tento systém je svým způsobem nespravedlivý. Družstvo, které nebude hrát pátý hrací den, tak u něj se o volném dnu moc mluvit nedá. Kdo má první den volný, pro něj je to špatně. My jsme měli štěstí, že volný den máme čtvrtý hrací. To je solidní varianta," mínil Blažek.

přehrát video
České basketbalistky znají los ME 2015
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.