ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Zemřel bývalý basketbalový reprezentant Zdeněk Bobrovský

Velikost textu:
aktualizováno 21. 11. 2014 11:22

Brno - Ve věku 80 let zemřel ráno bývalý basketbalový reprezentant Zdeněk Bobrovský, trojnásobný medailista z evropských šampionátů. Na olympijských hrách v Římě v roce 1960 byl členem týmu, který skončil na pátém místě. 

Zdeněk Bobrovský (vpravo)
Zdeněk Bobrovský (vpravo)

Zdeněk Bobrovský reprezentoval Československo ve 152 utkáních. Na mistrovstvích Evropy 1951 ve Francii a 1955 v Maďarsku byl členem stříbrného týmu. V roce 1957 v Bulharsku pomohl reprezentaci k bronzovým medailím.

V české nejvyšší soutěži odehrál 520 zápasů a se Zbrojovkou Brno vybojoval jedenáct mistrovských titulů. V letech 1964 a 1968 hrál s brněnským klubem dvakrát finále PMEZ proti Realu Madrid. V obou případech skončila Zbrojovka druhá.

Mladšími bratry Zdeňka jsou bývalí basketbalisté Ivan a Jan Bobrovští. Nejslavnější z této trojice je nejmladší Jan, který po skončení hráčské kariéry vedl českou reprezentaci mužů i žen. V roce 2005 přivedl české basketbalistky k titulu mistryň Evropy a stále koučuje IMOS Brno, se kterým vyhrál v roce 2006 Evropskou ligu.

Bobrovský zemřel nedlouho po dalším vicemistrovi Evropy Jaroslavu Šípovi. Člen basketbalové Síňě slávy a trenér se dožil 83 let a bylo mu věnováno pondělní utkání mezi USK a Opavou. Na trojnásobného stříbrného medailistu z ME přišla na Folimanku zavzpomínat řada osobností včetně bývalého prezidenta Václava Klause.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.