ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Pohár CEV pro české celky skončil

Velikost textu:

Brno/Liberec - Přes úvodní kolo druhého nejvyššího evropského poháru volejbalistů CEV Cupu neprošel ani jeden ze tří českých klubů. Po úterním vyřazení Fatry Zlín v Moskvě s Dynamem v domácích odvetách neuspěly ani Volejbal Brno a Dukla Liberec. Brňané prohráli s BBSK Istanbul 0:3 a stejným výsledek skončilo i utkání Liberce s francouzským Spacer's Toulouse.

České týmy budou pokračovat ve Vyzývacím poháru. Brno narazí na Omonii Nikósie a Liberec na portugalský tým Fonte Bastardo z Azorských ostrovů.

Brňanům v odvetě citelně chyběl zkušený Vlado Katona. "Přišel začátkem týdne s tím, že už jej nebaví hrát volejbal na profesionální úrovni a skončil," uvedl ředitel klubu Martin Gerža. Před dvěma týdny v Istanbulu Katona uhrál 14 bodů a byl hlavní oporou Brna.

přehrát video
Sestřih volejbalu Brno - Istanbul

Bez něj mladý tým pokračoval v mizérii extraligových výkonů, kde prohrál všech šest zápasů. Jedinou oporou byl Adam Rychecký, jenž uhrál 17 bodů. V úvodních dvou setech ještě Brňané stačili částečně držet krok, ve třetím ale odpadli.

Volejbalistům Liberce proti Toulouse utekl začátek utkání, v prvním setu získali pouze 13 bodů a dlouho se nemohli dostat do tempa. Soupeře potrápili až v třetí sadě, v níž odvrátili šest mečbolů.

Výsledky poháru CEV volejbalistů:

Volejbal Brno - BBSK Istanbul 0:3 (-20, -21, -16)

Nejvíce bodů: Rychecký 17, Smrčina a Pražák po 6 - Cin 15, Tocoglu 10, Antanovič 9. Rozhodčí: Popovič (Srb.), Eva (Maď.). Čas: 80 min. Diváci: 900. První zápas 1:3, postoupil Istanbul. Brno pokračuje ve Vyzývacím poháru.

Dukla Liberec - Spacer's Toulouse 0:3 (-13, -22, -29)

Rozhodčí: Milinovič (Srb.), Janosch (Rak.). Čas: 82 min. První zápas 0:3, postoupilo Toulouse. Liberec pokračuje ve Vyzývacím poháru.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.