Volejbalový magazín

Basketbalisté Pardubic po bitvě s Prostějovem zůstali bez porážky

Praha - Basketbalisté Pardubic vyhráli i čtvrtý zápas v nové ligové sezoně, Prostějov však zdolali stejně jako v sobotu Svitavy až v prodloužení. V souboji dosud neporažených týmů Východočeši zvítězili nad úřadujícím vicemistrem 102:94 a aspoň trochu mu vrátili vyřazení v semifinále play-off minulého ročníku.

Sestřih basketbalového utkání Pardubice - Prostějov

Nejlepším střelcem zápasu byl Slezák, ani jeho 29 bodů ale Prostějovu k úspěchu nepomohlo. Za Pardubice, které vyhrály prodloužení 16:8, dal 27 bodů nejlepší střelec týmu v sezoně Wall, jenž proměnil šest tříbodových pokusů. K porážce Hanáků přispěly i dvě nedávné prostějovské opory, které do východočeského celku přišly před sezonou. Pandula dal 17 a Kohout 10 bodů.

V zápase o první výhru v soutěži byli úspěšnější basketbalisté USK Praha, kteří doma porazili Kolín 80:76. Středočeši přitom vedli před poločasem až o 15 bodů. Po přestávce se ale svěřenci kouče Mirsada Aliloviče zvedli a třetí čtvrtinu ovládli v poměru 31:19. Nejlepším hráčem zápasu byl domácí Nikolič, jenž dal 22 bodů. Stejnou střeleckou bilanci měl v dresu hostů bývalý hráč USK Chán.

Vedle Kolína se ani tentokrát nedočkalo výhry Brno, které podlehlo doma Opavě 69:93. Slezané nastříleli 15 trojek, o třetinu z nich se postaral Dokoupil. Nejlepším střelcem utkání byl opavský Šiřina, autor 27 bodů. Střeleckého maxima letošního ročníku v podobě 29 bodů dosáhl vedle prostějovského Slezáka také Dougherty z Ostravy, která porazila Ústí nad Labem 89:66.

Výsledky 4. kola ligy basketbalistů:

Ostrava - Ústí nad Labem 89:66 (21:12, 48:30, 67:53), Děčín - Svitavy 83:67 (22:23, 47:31, 68:47), Pardubice - Prostějov 102:94 po prodloužení (23:25, 44:46, 69:63, 86:86), USK Praha - Kolín 80:76 (16:17, 29:39, 60:58), Brno - Opava 69:93 (27:30, 48:53, 62:74).