ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Kapitánkou basketbalistek na MS bude Vítečková

Velikost textu:

Praha - Kapitánkou českých basketbalistek na mistrovství světa bude nejzkušenější členka týmu Eva Vítečková. Nejlepší česká hráčka posledních let ve funkci nahradí rozehrávačky Veroniku Bortelovou a Hanu Horákovou, které byly kapitánkami na minulých turnajích. Zástupkyní Vítečkové bude její spoluhráčka ze ZVVZ USK Praha Kateřina Elhotová.

Eva Vítečková
Eva Vítečková

"Myslím, že je to dobrá volba a jejich spolupráce bude fungovat," řekl trenér Lubor Blažek.

Vítečková si funkci, kterou vykonává i v USK, vyzkouší poprvé na přípravném kempu v Japonsku, kde se Češky v tomto týdnu hned pětkrát utkají s místním výběrem.

Blažek do Japonska vzal 14 ze 17 hráček širšího kádru. "Nejely Ilona Burgrová, která doléčuje zranění, Tereza Vyoralová, která bude reprezentovat na mistrovství Evropy hráček do 20 let, a Monika Satoranská. Ta má studijní povinnosti a dohodli jsme se, že v jejím věku je škola důležitá," řekl Blažek.

Naopak poprvé po roce k utkání nastoupí Jana Veselá, která vynechala celou sezonu kvůli zranění kolena z loňského mistrovství Evropy. "Jana se zapojuje do tréninku, i když ještě nechodí do každého kontaktu. Uvidíme, jak bude vypadat ve hře. Musí ale pomalu začít, aby ve druhé fázi přípravy byla na kontakt připravená," dodal Blažek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.