ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Charitativní Každý koš pomůže už poosmé

Velikost textu:

Praha - Na zimním stadionu v Klatovech začíná v sobotu světový šampionát basketbalistek do 17 let. Český tým vyhrál všech pět přípravných zápasů, a podle bývalého hráče NBA a místopředsedy České basketbalové federace Jiřího Zídka patří k favoritům turnaje. Mistrovství se mělo původně konat na Slovensku, kvůli nesrovnalostem se ale nakonec přesunulo do České republiky. "Na přípravu jsme měli jen tři měsíce," uvedl Zídek. Součástí MS bude i charitativní projekt Každý koš pomáhá, na němž se podílí i Česká televize.

přehrát video
Studio 6: Jíří Zídek o charitativní akci Každý koš pomáhá

"Začali jsme s tím před osmi lety a pokračujeme na mezinárodní scéně. Je to oficiální charitativní akce celého basketbalového hnutí. Zapojují se hráči, hráčky, rozhodčí i fanoušci basketbalu. V posledních letech jsme pomohli dětem, sportovcům, ale i organizacím, které pomáhají lidem v těžkých životních situacích," dodal Zídek.

Podle něj se jedná o určitou výzvu pro fanoušky, kteří mimo podpory hráček mohou podpořit i dobrou věc. "Pevně věříme v to, že se nám podaří vybrat co nejvíce prostředků, které budou příjemcům daru potřebné," řekl Zídek. Jedním z nich bude i Lukáš Knížek. Fotbalový talent onemocněl v roce 2013 oboustranným zánětem míchy. Finanční dar mu bude pomáhat při rehabilitaci. "Sám totiž cvičit nezvládnu," uvedl Knížek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.