ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Basketbalisté USK budou mít po sedmi letech nového trenéra

Velikost textu:

Praha - Basketbalisté USK Praha jsou bez trenéra. Po sedmi letech u týmu skončil zkušený americký kouč Ken Scalabroni. S vedením klubu se dohodl na ukončení spolupráce a jde za novou výzvou.

přehrát video
V USK po sedmi letech skončil trenér Scalabroni

"V USK jsem byl sedm let, což je nejdelší etapa v mé dosavadní trenérské kariéře či zaměstnání obecně. Myslím, že to je dobrý příklad toho, jak jsem tu byl spokojený a jak skvělá spolupráce to byla. Není nic neobvyklého, když trenéři mění zaměstnavatele, tedy až na Sira Alexe Fergusona," prohlásil Scalabroni a zmínil legendárního trenéra fotbalistů Manchesteru United.

Sedmapadesátiletý Američan působil v USK od roku 2007. Šestkrát prošel s týmem do play-off a získal bronz v Poháru České pošty. V uplynulé sezoně USK pod jeho vedením skončil devátý. Rukama mu prošli také současní reprezentanti Tomáš Satoranský, Ondřej Balvín či Vojtěch Hruban.

"Nastartování řady mladých českých hráčů do vrcholového basketbalu a vysoce profesionální přístup zahraničního trenéra se zkušenostmi z velkých klubů a soutěží přispělo k úspěšné etapě fungování klubu. Jsem si jist, že nejen nám, ale i českému basketbalu přinesl mnoho pozitivního," řekl o Scalabronim generální manažer klubu Petr Jachan.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.