ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

IMOS Brno neví, jestli bude hrát Euroligu. Chybí peníze i hráčky

Velikost textu:

Brno – Jen tři hráčky z loňského kádru zbyly trenéru Janu Bobrovskému v IMOSu Brno a někdejšímu suverénovi ženské basketbalové ligy nezbude než sázet na mladé odchovankyně. Po odchodu manažera Hamzy má klub navíc potíže s naplňováním rozpočtu, a tak vítěz Euroligy z roku 2006 váhá, jestli se do nejprestižnějšího evropského poháru přihlásit, a zda nehrát raději Eurocup.

Basketbalistky IMOSu Brno
Basketbalistky IMOSu Brno

Rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších dnech, neboť za měsíc se už bude losovat nový ročník evropských pohárů. Za místo v elitní Evropské lize musí klub složit kauci, která se pohybuje ve výši 22 000 eur. Devětašedesátiletý kouč Bobrovský přiznal, že je velmi obtížné roli trenéra spojit se sháněním peněz na provoz klubu. Tato odpovědnost spadla na jeho bedra po odchodu manažera Jiřího Hamzy z klubu. "Od té doby je to těžké. Každý rok začínáme s novým kádrem," řekl Bobrovský.

Z kádru z minulé sezony zůstaly trenérovi a majiteli klubu Janu Bobrovskému pouze tři hráčky - Barbora Kašpárková, Klára Křivánková a Aneta Mainclová. Ostatní odešly do jiných klubů, nebo si hledají nové angažmá. "Možná ještě zůstane Tereza Pecková, která si zatím také hledá angažmá. Chceme spoléhat více na vlastní odchovankyně, které hrály v minulé sezoně nejvyšší soutěž v našem druhém klubu SŠMH Brno," dodal Bobrovský.

Jako první přijdou Sarah Beránková a Lenka Šoukalová. "Kádr pravděpodobně doplníme před sezonou třemi až čtyřmi zahraničními hráčkami," uvedl Bobrovský, který už v klubu v roli trenéra působí 21 let. Vedle 14 titulů jej přivedl i k vítězství v Evropské lize v roce 2006 a dvěma druhým místům (2005 a 2008). Prestižní evropskou soutěž hrály Brňanky nepřetržitě od roku 1997.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.