ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír
BASKETBAL

Generálka před MS do 17 let. Klatovy hostily veterániádu

Velikost textu:

Klatovy - Na republikové mistrovství se poosmé sjeli basketbaloví veteráni. Nešlo jen o tituly, pro organizátory to byla generálka na světový šampionát hráček do 17 let. Ten se v Klatovech a Plzni uskuteční koncem června.

přehrát video
Klatovy pořádaly basketbalovou veterániádu

Turnaj, na který rádi přijíždějí i bývalí reprezentanti a reprezentantky, už má svou tradici, jen velmi zřídka vídanou v ostatních sportech. Tentokrát se veteraniády zúčastnilo 48 týmů.

Všechny své zbývající síly dávali do hry muži v šesti kategoriích. První začíná po dovršení věku 35 let, poslední sdružuje basketbalisty, kteří už oslavili pětašedesátku. Ženské kategorie jsou čtyři. Celkem jde o více než 500 aktivních sportovců a 82 utkání.

Akce ve městě pod Černou věží nejsou jen zápasy, ale i vzájemné setkávání. Mimo veteránů mají v Klatovech na programu i další basketbalové turnaje. "Kromě mezinárodního turnaje, kde bylo 30 mládežnických družstev, republikového finále Easter Cupu a národního finále minižáků, jsou veteráni poslední generálkou před mistrovstvím světa kadetek, které se uskuteční od 28. června do 6. července," uvedl ředitel MČR veteránů a MS baketbalistek do 17 let Stanislav Křiváček.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.