ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

"Nejsem rasista, jsem Žid," omluvil se Sterling. Pak napadl Johnsona

Velikost textu:

Los Angeles – Majitel basketbalového klubu Los Angeles Clippers se v prvním rozhovoru od chvíle, kdy vyvolal skandál nelichotivými výroky o černoších, kál, zároveň se ale několikrát se opřel do někdejší největší hvězdy NBA Magica Johnsona. Toho slovně napadl už dřív. Pokus, jak skandál urovnat, se tak úplně nepovedl.

Donald Sterling
Donald Sterling

Sterling měl první příležitost, jak se omluvit za své rasistické výpady. "Udělal jsem chybu. Omlouvám se za ni a prosím za odpuštění,“ uvedl. Sterling zopakoval, že není rasista, je Žid a že když jsou židi úspěšní jako on, také peníze rozdávají a pomáhají chudým, což prý Afro-Američané nedělají.

Znovu si vzal na paškál Magica Johnsona, kterému vyčetl, že kudy chodil a hrál, tudy s někým spal a chytil AIDS. Kvůli tomu prý není správným vzorem pro děti a měl by se stydět. Johnson podle Sterlinga nedává peníze na charitu.

Ve skutečnosti Johnson rozdal miliony přes svou nadaci, jejímž cílem je zvýšit povědomí o viru HIV a AIDS. A podle všeho pomáhá finančně několikanásobně víc než Sterling. "On se nakonec omluvil, ale mně osobně ne, to mi příliš nevadí. Když se omluvy nedočkám, nebudu s tím mít problém," řekla bývalá basketbalová hvězda NBA.

Příležitost, jak se své jméno aspoň pokusit očistit, Sterling promarnil. Z možnosti přejít do ofenzivy se propadl do ještě hlubší defenzivy. Sterling se svého podílu v Clippers jen tak vzdát nechce stejně jako jeho žena Shelly. NBA se ho proto pokusí zbavit týmu pod tlakem, k čemuž má ve svých stanovách páky. To vše kvůli několika větám v soukromé konverzaci, která se přes noc stala veřejnou a dokázala americkou citlivost na rasismus opět pořádně prověřit.

Zdroj: ČT sport, ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.