58. Rally Šumava Klatovy

San Antonio nadále válí, odnesl to i Veselého Denver

New York - Basketbalisté San Antonia vyhráli v NBA šestnáctý zápas za sebou. Nejlepší celek tohoto ročníku v pátek zvítězil v Denveru výrazným rozdílem 133:102. V domácím týmu nastoupil i Jan Veselý, který předchozí dva zápasy vynechal kvůli naraženým žebrům. Český reprezentant odehrál téměř 23 minut, připsal si pět bodů, šest doskoků a tři bloky.

Denver - San Antonio
zdroj: ČTK/AP

Spurs chybí už jen jedna výhra k vyrovnání klubového rekordu z roku 1996. "To je velká výzva," prohlásil Tim Duncan, který v Denveru nastřílel do domácího koše 20 bodů. Ještě o sedm bodů lepší byl rozehrávač Marco Belinelli. (VIDEO)

První triple double v sezoně si připsal LeBron James z Miami, které vyhrálo v Detroitu jednoznačně 110:78. Hvězda týmu Heat k tomu pomohla 17 body, 12 asistencemi a deseti doskoky, v závěrečné čtvrtině už přitom mohl James díky velkému náskoku odpočívat. (VIDEO)

Na triple double dosáhl také Kevin Love z Minnesoty, který zaznamenal 22 bodů, deset doskoků a stejný počet asistencí. Timberwolves zvítězili nad Los Angeles Lakers vysoko 143:107. Indiana dva dny po vítězství v duelu nejlepších klubů Východní konference nad obhájci titulu z Miami prohrála ve Washingtonu 78:91. (VIDEO)

Kevin Durant se opět přiblížil k rekordu slavného Michaela Jordana, jenž v osmdesátých letech nastřílel ve 40 utkáních za sebou minimálně 25 bodů. Nejlepší současný ligový střelec Durant odehrál 37. takový zápas, tentokrát 29 body pomohl Oklahomě k výhře 94:81 nad Sacramentem(VIDEO)

Výsledky NBA:

Denver - San Antonio 102:133 (za domácí Veselý 5 bodů, 6 doskoků, 3 bloky), Brooklyn - Cleveland 108:97, Chicago - Portland 74:91, Detroit - Miami 78:110, Golden State - Memphis 100:93, Minnesota - LA Lakers 143:107, New Orleans - Utah 102:95, Oklahoma City - Sacramento 94:81, Orlando - Charlotte 110:105 po prodl., Phoenix - New York 112:88, Toronto - Boston 105:103, Washington - Indiana 91:78.