Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Chicagský Noah se blýskl jako žádný jiný pivot za posledních skoro třicet let

New York – Všech sedm nedělních zápasů NBA skončilo výhrami domácích týmů. Nejvyšším rozdílem zvítězilo Chicago, při jehož vítězství 109:90 zaznamenal Joakim Noah popáté v kariéře triple double (VIDEO). Noah nasbíral 13 bodů, 12 doskoků a 14 asistencí. Takový počet přihrávek nezaznamenal v NBA žádný pivot od roku 1986. Bulls vyhráli počtvrté za sebou a podeváté z posledních deseti zápasů. Knicks naproti tomu pošesté v řadě neuspěli.

Joakim Noah v zápase s Knicks
zdroj: ČT24

Zvítězily i oba vedoucí týmy jednotlivých konferencí. Nejlepší celek ligy Indiana porazila 94:91 Utah (VIDEO) a lídři Západní konference z Oklahomy si poradili s Charlotte 116:99 (VIDEO). Kevin Durant k tomu přispěl 28 body. Alespoň 25 bodů nastřílel už v 25 zápasech po sobě, což je třetí nejdelší série v NBA za posledních 25 let.

Druhý tým Západní konference San Antonio porazilo v texaském derby Dallas 112:106 (VIDEO). Do sestavy Spurs se po šesti utkáních vrátil Tony Parker a byl s 22 body nejlepším střelcem týmu. Stejně dal na druhé straně Dirk Nowitzki.

Basketbalisté Toronta přehráli Golden State Warriors 104:98 (VIDEO). Klíčem k výhře  Raptors byla šňůra 14:2 v poslední čtvrtině. V závěrečné části nastřílel dvanáct ze svých 32 bodů domácí DeMar DeRozan. Hostům nepomohlo 34 bodů Stephena Curryho, týmu chyběl zkušený Jermaine O'Neal, který nenašel pas, a tak nemohl být vpuštěn na území Kanady.

V nejofenzivnějším utkání nedělního programu zvítězil Phoenix nad Atlantou 129:120 (VIDEO). Suns v prvním poločase nastříleli 79 bodů, což je rekord této sezony. Hráči Phoenixu porazili Hawks na tříbodové koše 15:14. Střelcem utkání byl domácí Gerald Green s 33 body. Hosty vedl s 29 body Jeff Teague. Atlantský ostrostřelec Kyle Korver trefil šest ze sedmi trojkových pokusů a alespoň jednu trojku si připsal už v 127 zápasech po sobě.

Výsledky NBA

Chicago - New York 109:90, Indiana - Utah 94:91, Oklahoma City - Charlotte  116:99, Orlando - Philadelphia 92:81, Phoenix - Atlanta 129:120, San Antonio -  Dallas 112:106, Toronto - Golden State 104:98.