58. Rally Šumava Klatovy

Oklahoma se dál trápí, podlehla i Clevelandu

New York - Basketbalisté Oklahomy prohráli i třetí zápas po Utkání hvězd NBA. Ve středu podlehl nedávný lídr soutěže Clevelandu 104:114 a připsal si třetí domácí porážku za sebou. Stejný počet proher před vlastním publikem přitom Oklahoma měla na kontě za celou dosavadní sezonu do exhibičního víkendu All Star.

Oklahoma - Cleveland
zdroj: ČTK/AP

Proti Clevelandu vedli hráči Thunder až o 12 bodů, ale Cavaliers utkání otočili v poslední části, v níž nastříleli 42 bodů. Lídrem hostů byl Kyrie Irving, jenž dal v závěrečné čtvrtině 14 ze svých 31 bodů. Každý hráč základní pětky Clevelandu nastřílel více než 10 bodů. Oklahomu vedl Kevin Durant s 28 body, 10 doskoky a devíti asistencemi. Russell Westbrook přidal 24 bodů a devět asistencí, ale ani na třetí pokus se nedočkal vítězství od svého návratu po zranění. (VIDEO)

Portland deklasoval doma Brooklyn 124:80. Nets ještě v první čtvrtině vedli 16:15, ale od té chvíle začali kralovat Trail Blazers. V první půli Portland udržel soupeře na 34 bodech, což se mu v této sezoně povedlo poprvé. Navzdory absenci LaMarcuse Aldridge vybojovali domácí čtvrtou výhru za sebou. Sedm domácích hráčů se dostalo do dvouciferných čísel, Mo Williams nastřílel 21 bodů. V dresu Nets k pozici nejlepšího střelce stačilo Deronu Williamsovi 12 bodů. (VIDEO)

Chicago přehrálo Golden State 103:83. Bulls předvedli šňůru 22:5 na přelomu první a druhé čtvrtiny a ve zbytku utkání už si hlídali náskok. Golden State zradila střelba a poprvé od roku 1999 se jim stalo, že se ani jeden hráč základní sestavy nedostal do dvouciferných čísel. (VIDEO)

Nejvyšší vítězství v sezoně si připsal Utah, který porazil Phoenix 109:86. Jazzmany vedl Gordon Hayward s 17 body, 10 doskoky a jediná asistence mu chyběla k zisku triple double. V sestavě Suns, kteří prohráli potřetí v řadě, chyběl kvůli zraněnému kotníku Goran Dragič. (VIDEO)

San Antonio porazilo na svém hřišti Detroit 120:110. Hned devět domácích hráčů nastřílelo osm a více bodů. Po zranění pravé ruky se vrátil Kawhi Leonard, jenž k výhře přispěl 15 body. (VIDEO)

Los Angeles Clippers už potřetí v sezoně přehráli Houston. Na výhře 101:93 se podílel Blake Griffin 23 body a 16 doskoky. (VIDEO)

Výsledky NBA

Boston - Atlanta 115:104, Chicago - Golden State 103:83, Dallas - New Orleans 108:89, LA Clippers - Houston 101:93, Memphis - LA Lakers 108:103, Oklahoma City - Cleveland 104:114, Philadelphia - Orlando 90:101, Portland - Brooklyn 124:80, San Antonio - Detroit 120:110, Utah - Phoenix 109:86.