ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Basketbalista Veselý mění dres a míří do Denveru

Velikost textu:

Washington - Basketbalista Jan Veselý poprvé během své kariéry v NBA putuje do jiné šatny. Washington vyměnil jediného českého hráče v zámořské soutěži podle stanice CBS do Denveru za zkušeného rozehrávače Andreho Millera.

Gareth Temple a Jan Veselý z Washingtonu
Gareth Temple a Jan Veselý z Washingtonu

Veselý se ani ve třetí sezoně v NBA neprosazoval tak, jak by si zástupci Wizards představovali. Už v listopadu vedení Washingtonu oznámilo, že nevyužije opci na prodloužení smlouvy, takže by se šestka draftu z roku 2011 měla stát po sezoně volným hráčem.

V tomto ročníku naskočil třiadvacetiletý rodák z Ostravy do 33 z dosavadních 54 zápasů Washingtonu, poslední dobou nastupoval jen na pár minut. Jeho statistiky činí v průměru 3,2 bodu a 3,4 doskoku na utkání. Washington má bilanci 26 vítězství a 28 porážek, nový Veselého klub je na tom ještě hůře. Denver totiž vyhrál jen 24 z 52 utkání a v Severozápadní divizi je předposlední.

Hlavní postavou výměny je sedmatřicetiletý Miller, který hraje NBA už patnáctou sezonu. V roce 2002 byl nejlépe přihrávajícím hráčem v lize. V historické tabulce mu patří s 8 056 asistencemi deváté místo. Součástí transakce je i odchod Erica Maynora z Washingtonu do Philadelphie, která navíc získá dvě volby v druhém kole draftu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.