Basketbalistky USK zdolaly Vilnius a slaví triumf ve skupině Evropské ligy

Vilnius - Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize vyhrály 86:71 na hřišti Kibirkštisu Vilnius a kolo před koncem si zajistily prvenství v základní skupině C. To se dosud z českých klubů povedlo jen v letech 2005 a 2006 Brnu, které pak vždy došlo až do finále. V osmifinále by USK měl hrát s jedním ze tří nejlehčích soupeřů.

Radost hráček USK Praha
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Pražanky vyhrály v eurolize potřetí za sebou, ale v úvodu zápasu v litevské metropoli neměly hru pod kontrolou. Za stavu 8:4 dovolily soupeři šňůru 12 bodů a ztrácely už deset. Pak je však nakoply trojky Kateřiny Elhotové a ze stavu 14:24 otočily skóre na 29:28.

Až do konce první půle se hrál vyrovnaný basketbal, do druhého poločasu však hráčky USK nastoupily s odhodláním soupeře rychle zlomit a šňůrou 11:0 se jim to povedlo. Získaly dvouciferný náskok a domácí už nepustily zpátky do hry.

Hned pětice hráček USK dosáhla na dvouciferný počet bodů. Jelena Dubljevičová 25 body potvrdila roli jedné z nejlepších střelkyň soutěže. České mistryně navíc 86 body zaútočily na druhé místo mezi nejofenzivnějšími celky Evropské ligy za Jekatěrinburgem.

Kibirkštis Vilnius - ZVVZ USK Praha 71:86 (24:17, 42:42, 56:68)Nejvíce bodů: Mershonová 14, Kuktieneová 13, Solopovová 11 - Dubljevičová 25, Vaughnová 16, Palauová 12, Elhotová, Vítečková a Robinsonová po 11. Fauly: 17:17. Trestné hody: 16/14 - 11/10. Trojky: 7:6.