Nymburk podlehl basketbalistům Chimki po prodloužení

Praha - Basketbalisté Nymburku prohráli v Evropském poháru v pražské Tipsport Areně s Chimki Moskva 80:86 po prodloužení a zkomplikovali si boj o postup do osmifinále. Český mistr spadl v tabulce skupiny K na třetí místo a jeho naděje na účast v další fázi soutěže je spíš už jen teoretická.

Utkání ČEZ Basketball Nymburk - Chimki Moskva
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Nymburk měl od začátku lehce navrch, do výraznějšího vedení se však dostal až ve druhé čtvrtině, kdy nedovolil soupeři tři minuty skórovat. Do poločasové přestávky tak šel zejména díky 14 bodům Dylana Pagea a jedenácti Radoslava Rančíka s náskokem osmi bodů.

Po pauze si však téměř čtyřminutovou černou střeleckou sérii vybral i Nymburk a Chimki se díky dvěma trojkám v závěru podařilo vyrovnat.

Do závěrečného dějství vstoupil český mistr mnohem lépe a rychle získal zpět osmibodový náskok. Vedení však Nymburk neudržel a Chimki v poslední minutě normální hrací doby vyrovnalo na 69:69.

Úvod prodloužení vyšel lépe hostům, kteří si nakonec připsali 24. výhru za sebou.