ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Fanoušci i hráči vzpomínali na trio talentovaných basketbalistů

Velikost textu:

Jindřichův Hradec – V hale v Jindřichově Hradci se místo utkání s Kolínem odehrála pietní vzpomínka na Filipa Sahana, Michala Frehdeho a Romana Vacha, kteří v úterý večer zemřeli při automobilové nehodě.

přehrát video
V Jindřichově Hradci vzpomínali na tragicky zesnulé basketbalisty

Před sportovní halou se fanoušci scházeli u pietního místa, dorazilo jich zhruba pět set. Přímo v hale se za hrobového ticha spoluhráči zesnulých usadili na lavičce. "Je to pro nás všechny těžký, ale nejtěžší je to asi pro rodinné příslušníky," uvedl s třesoucím se hlasem trenér jindřichohradeckých basketbalistů Karel Forejt.

Symbolicky společně s věrnými diváky vzpomínali čtyřicet minut na trio talentovaných basketbalistů, kteří tragicky ukončili svou životní pouť.

Vlna solidarity se rozlila po všech basketbalových halách v České republice. Zesnulé hráče si připomněli i aktéři eurocupového zápasu Nymburku se Sienou v Pardubicích.

Basketbalisté Jindřichova Hradce zahynuli při dopravní nehodě krátce po úterní 18. hodině na silnici číslo 23 mezi obcemi Pleše a Doňov, když se společně vraceli z tréninku. Škoda Superb, v níž všichni cestovali, se dostala v zatáčce mimo vozovku. Tam vůz narazil do svodidel, následně do betonového mostku a od něj se odrazil do stromu.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.