SP Brazílie

Famózní Mitchell nastřílel 40 bodů a dovedl Ústí k výhře

Praha - Rekordní střelecký večer Kwamaina Mitchella přinesl basketbalistům Ústí nad Labem vítězství 90:83 na hřišti USK Praha. Čtyřiadvacetiletý Američan nastřílel 40 bodů a vylepšil tak maximum této ligové sezony. Od října ho držel výkonem 35 bodů kolínský Richard Field.

"Je to zklamání. Soupeř využil svých předností a my můžeme říct, že pro nás byl dnes Mitchell velký problém, na který jsme nenašli řešení. Všechno, co udělali, pramenilo z jeho hry," složil poklonu ostrostřelci soupeře trenér USK Ken Scalabroni.

Hostující tým se mohl spolehnout i na střelbu z dálky, celkem jeho hráči proměnili 13 tříbodových pokusů. "Dnes nás podržela trpělivější hra v druhé půli a střelba trojek. Mám pocit, že tolik jsme jich letos ještě nedali v jednom utkání, a proto jsme i vyhráli," řekl asistent trenéra Ústí Martin Stavěl, který po zápase svůj tým kritizoval za hru v obraně v prvním poločase. "Škoda, že nám to trvá celý poločas, než uděláme to, co máme," konstatoval.

Druhé místo v tabulce uhájil Prostějov, který zvítězil v Kolíně 78:55. "Dařilo se nám v obraně, což je vidět na výsledku. Povolit Kolínu doma pouze kolem padesáti bodů, to je skvělý výsledek," pochválil své svěřence trenér Orlů Zbyněk Choleva.

Domácího zaváhání Děčína, jehož hráči podlehli Opavě 77:79, využily Pardubice a posunuly se na třetí místo. Ve východočeském derby porazily předposlední Svitavy 83:59. "Rozhodl nejlepší obranný výkon Pardubic za sedmnáctiletou dobu, kterou sleduji jejich hru. Neporadili jsme si s jejich zdvojováním," řekl trenér Svitav Luboš Ružička.

Sestřih basketbalu Ostrava - Brno

Výsledky 16. kola ligy basketbalistů

Ostrava - Brno 93:76 (27:19, 50:44, 74:63)

Nejvíce bodů: Jurečka 17, Folker 15, Číž a Willman po 14, Ruach 11 - Zachrla 19, Cvetinovič 18, Basta 11. Rozhodčí: Vondráček, Kapl, Remenec. Fauly: 28:20. Trestné hody: 23/17 - 29/20. Trojky: 8:8.

Kolín - Prostějov 55:78 (14:18, 28:40, 47:59)

Nejvíce bodů: Mitchell 12, Zuzák 11, Field 10 - Bratčenkov 14, Marko a Švrdlík po 13, Kohout a Slezák po 10. Rozhodčí: Matějek, Kučerová, Jeřáb. Fauly: 19:21. Trestné hody: 18/10 - 12/8. Trojky: 5:8.

USK Praha - Ústí nad Labem 83:90 (26:22, 41:43, 60:64)

Nejvíce bodů: Mareš 17, Slavík a Chán po 14, Vocetka a Votroubek po 12 - Mitchell 40, Steffeck 20, Emerson 16. Rozhodčí: Paulík, Baloun, Heinrich. Fauly: 17:22. Trestné hody: 21/19 - 12/9. Trojky: 8:13.

Děčín - Opava 77:79 (14:12, 34:28, 51:58)

Nejvíce bodů: Bosák 19, Stria 18, Vyoral a Bartoň po 14 - Blažek 19, Dokoupil 14, Vlček 12, Kramný 11. Rozhodčí: Hošek, Znamínko, Benda. Fauly: 18:21. Trestné hody: 17/12 - 15/12. Trojky: 9:11.

Pardubice - Svitavy 83:59 (17:14, 36:29, 63:42)

Nejvíce bodů: Nelson 27, Bohačík 17, Sanders 10 - Koronowski 21, Moravec 9. Rozhodčí: Kurz, Galajda, Večeře. Fauly: 23:21. Trestné hody: 26/20 - 24/16. Trojky: 3:3.