ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
NBA

Neobvyklá taktika: Kouč vylil pití, dostal pokutu za zdržování

Velikost textu:

New York - V přepočtu milionovou pokutu dostal kouč basketbalistů Brooklynu Jason Kidd za úmyslné rozlití pití na palubovku během zápasu s Los Angeles Lakers a zdržování hry. Bývalý skvělý rozehrávač, jenž se vydal na trenérskou dráhu letos v červnu hned po ukončení hráčské kariéry, už neměl v závěru utkání oddechový čas a nepříznivý stav 94:96 se snažil zvrátit neobvyklou taktikou.

Rozhodčí přerušuje hru po vylití limonády na palubovku
Rozhodčí přerušuje hru po vylití limonády na palubovku

Kidd podle videozáznamu navedl hráče Tyshawna Taylora, aby do něj vrazil ve chvíli, kdy držel kelímek s limonádou. Do konce čtvrté čtvrtiny zbývalo 8,3 sekundy. Než byla hrací plocha uklizena, Kiddův asistent John Welch stihl udělit pokyny hráčům pro závěr utkání. Brooklyn i tak prohrál 94:99. Basketbalistům Nets se dlouhodobě nedaří. Z 15 zápasů vyhráli jen čtyři a patří k nejhorším týmům v lize.

Kidd nicméně popřel, že by přerušil hru záměrně. "Měl jsem zpocené dlaně. V zápalu boje mícháte se sestavou, hráče stahujete ze hřiště a střídáte. Prostě mi (nápoj) vypadl z ruky," řekl trenérský nováček v NBA. U vedení soutěže však s tímto vysvětlením nepochodil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.