ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Nymburk chce být ještě silnější než v minulých letech

Velikost textu:
aktualizováno 7. 10. 2013 20:49

Praha - Basketbalisté Nymburku vstupují do nové sezony s cíli zopakovat triumfy v lize a poháru a více prorazit na mezinárodní scéně v Eurocupu a VTB lize. Pomoci k tomu má nový litevský trenér Kestutis Kemzura, který do týmu vnesl disciplínu. Vedení klubu je přesvědčeno, že až se tým více sehraje a zmizí zdravotní problémy, měl by být silnější než v minulých letech.

Basketbalisté Nymburka
Basketbalisté Nymburka

"Minulá sezona splnila naše očekávání, ale pro letošní sezonu chceme díky vstupu Sportovního Holdingu Praha začít naplňovat cíl ještě více prosadit Nymburk v Evropě," řekl prezident klubu Miroslav Jansta. "Chceme obhájit pohár, vítězství v lize, ale také chceme zlepšit pozici v Evropě. Vypadli jsme sice z kvalifikace o Euroligu, ale vzhledem k budování týmu a zdravotním problémům to nebereme jako neúspěch," připomněl porážku v kvalifikaci s Banvitem.

I tak se ale Nymburk může těšit na konfrontaci s elitními kluby v Evropském poháru, kde mu los přisoudil za soupeře týmy se zkušenostmi z Euroligy: Ostende, Le Mans, Cantú, Cibonu Záhřeb a bundesligový Artland. "Je to skupina téměř euroligových parametrů, ale pro nás to budou přesně ty zápasy, které chceme hrát," řekl trenér Kemzura. "Je to těžká skupina, ale hrajeme proti lidem a ne robotům. Nesmíme se jich bát. Jít na sto procent a ukázat, že i my máme kvalitu," uvedl pivot Radoslav Rančík.

Jiří Welsch:

Jiří Welsch v dresu Nymburka"Z týmu mám jen dobrý pocit. Jsem optimista, když se podívám na práci, kterou s trenérem odvádíme na tréninku, a ze hry, kterou se nás snaží naučit. Momentálně nejsme ještě tak silní, ale máme potenciál na to být hodně dobří a silní. Zatím jsme společně trénovali jen dva týdny, což se projevilo i v neúspěšné kvalifikaci o Euroligu."

Nymburk čeká i třetí sezona ve VTB lize, v níž startují nejkvalitnější týmy ze střední a východní Evropy. První duel ho čeká 10. října v Tallinnu, doma se poprvé představí 27. října, kdy přivítá polský Turów v pražské Tipsport areně. Zde by měli desetinásobní čeští šampioni v sezoně odehrát zhruba 12 zápasů, podle toho, jak jim to dovolí program hokejistů Sparty a Lva. "Někdy to bude hodně našlapané. Ale máme vyzkoušené, že halu předělat z hokejové na basketbalovou trvá šest hodin. Vše by mělo mít spád. Hlavní je vyřešit problémy s kolizí termínů," řekl výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha Robert Speychal.

Právě kvůli nabité termínové listině si Nymburk rovněž vyjednal s českými kluby výjimku a v základní části NBL odehraje jen polovinu zápasů. "Navíc kluby nám vyšly vstříc a domluvily s námi termíny podle toho, jak se nám to hodilo. Za to jim patří díky," řekl generální manažer Rudolf Šimeček. K úspěchu by měl tým dovést trenér Kemzura, kterého si chválí vedení i hráči. 

přehrát video
Nymburk vstoupil do sezony výhrou nad Ústím

NBL začal Nymburk jasnou výhrou nad Ústím

Do nové sezony NBL pak Nymburk vstoupil jasným vítězstvím nad Ústím nad Labem, v předehrávce 15. kola vyhrál 99:54. Roli favorita potvrzoval hned od začátku, hlavně na doskoku, a první čtvrtinu vyhráli 18:8. Mladý ústecký tým se udržel na dohled Nymburku jen do 15. minuty, kdy prohrával 18:29, pak se naplno projevila síla hostujícího kádru a ten už jen zvyšoval náskok. Trenér Kestutis Kemzura vystřídal všech deset hráčů, z nichž se střelecky nejvíce prosadil Tomáš Pomikálek s 23 body.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.