ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Do Sportovní haly se po 32 letech vrací vrcholový basketbal

Velikost textu:

Praha - Holešovická Sportovní hala je jako sportovní stánek spjata historicky hlavně s hokejem. Ale v minulosti se zde hrál třeba i basketbal a v letošní sezoně se znovu hrát bude. Basketbalisté mistrovského Nymburka se v létě stali součástí Sportovního Holdingu Praha a při důležitých zápasech budou využívat totožné zázemí jako hokejisté Sparty a Lva Praha.

Tipsport arena v Holešovicích
Tipsport arena v Holešovicích

Vrcholový basketbal se v Holešovicích hrál naposledy v roce 1981, kdy Československo hostilo závěrečný turnaj mistrovství Evropy a domácí výběr zde získal bronzové medaile. "Když si vzpomenu na to domácí mistrovství, tak bylo každý den vyprodáno. Je tu velmi dobré prostředí pro basketbal, není to tak otevřený prostor jako třeba O2 arena a myslím si, že diváci by si sem mohli najít cestu," domnívá se tehdejší trenér reprezentace Pavel Petera.

Nymburk plánuje využívat pražského azylu při utkáních mezinárodní VTB ligy a evropských pohárů. "Jestliže Nymburk chce postupovat dál, musí do Prahy. Ke špičkovému basketbalu pratří hlavní město a my doufáme, že je tady dost fanoušků, kterým basketbal chybí a budou na něj chodit," soudí prezident basketbalového Nymburka Miroslav Jansta.

Domácí basketbalový hegemon ale nadále zůstává doma v Nymburku a právě z tohoto města pochází i hlavní fanouškovská základna. Příznivci tak musí dojíždět na zápasy autobusem. Skalní fandové se sice shodují, že dojíždění je určitý nezvyk, na druhou stranu už v předchozích letech hrál klub důležité zápasy v pardubické hale. Tam však místní příliš nechodili a nymburští příznivci doufají, že v Praze to v tomto směru bude lepší.

přehrát video
Nymburk bude hrát důležité basketbalové zápasy v Praze

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.