ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

V nominaci na mistrovství Evropy nechybí Veselý ani Satoranský

Velikost textu:

Trutnov - Čeští basketbalisté se po letech opět probojovali na mistrovství Evropy, a ač šampionát startuje až začátkem září, příprava českým reprezentantům začíná už nyní. V širší nominaci nechybí žádná z opor včetně Jana Veselého z Washingtonu, Luboše Bartoně, Jiřího Welsche či Tomáše Satoranského. "Myslím, že se minimálně na deseti jménech v nominaci shodnu se všemi lidmi, co basketbal sledují. Snažil jsem se vybrat to nejsilnější, co máme k dispozici," řekl trenér Pavel Budínský. 

Tomáš Satoranský v zápase s Tureckem
Tomáš Satoranský v zápase s Tureckem

"Je výhoda, že tu máme všechny hráče z kvalifikace, které dobře znám. Pomůže nám to rychleji se sehrát. I proto jsme začali kemp se čtrnácti hráči a se širším kádrem. Dalších deset hráčů je ale na telefonu připraveno nám pomoct, když bude třeba," dodal. Oproti výběru z loňské kvalifikace má trenér Budínský navíc Pavla Houšku z Nymburka a také Veselého, který se bude snažit zúročit zkušenosti z NBA. Kvůli povinnostem v zámoří se k národnímu týmu připojí až 1. srpna. Později se zapojí také Petr Benda, který doléčuje zranění šlachy.

Ostatní nominovaní hráči se už od pondělí připravují v Trutnově, kde budou trénovat ještě příští týden. Poté se tým přesune do Děčína, následovat budou zahraniční přípravné zápasy v Turecku a Litvě, kde v rámci turnaje vyzvou Češi domácí výběr, Rusko a Finsko. Příprava bude zakončena dvojutkáním v Belgii.

"S přípravou jsem moc spokojený, i když to nebylo úplně jednoduché, jelikož ještě nemáme v Evropě tak zvučné jméno. Chtěli jsme uspořádat mezinárodní turnaj, ale silní soupeři chtějí hrát doma. Proto jsme raději zvolili venkovní zápasy, ale proti silnějším týmům," dodal Budínský. Mistrovství Evropy ve Slovinsku začne pro český tým 4. září utkáním s domácím výběrem. V základní skupině se Češi utkají také s Polskem, Španělskem, Gruzií a Chorvatskem.

přehrát video
Čeští basketbalisté se už připravují na mistrovství Evropy

Širší nominace basketbalistů na mistrovství Evropy:

Rozehrávači: Tomáš Satoranský (Sevilla/Šp.), Jiří Welsch (Nymburk), Michal Čarnecký (Pardubice), Jakub Kudláček (Cantú/It.).

Křídla: Vojtěch Hruban (Nymburk), Pavel Pumprla (Obradoiro/Šp.), David Jelínek (Vitoria/Šp.), Luboš Bartoň (Braunschweig/Něm.), Jan Veselý (Washington/NBA).

Pivoti: Ondřej Balvín (Sevilla/Šp.), Petr Benda, Pavel Houška (oba Nymburk), Jakub Houška (Děčín), Kamil Švrdlík (Prostějov).

Náhradníci: Jaromír Bohačík (Prostějov), Adam Číž, Martin Gniadek (oba Ostrava), Tomáš Hampl (Andorra), Ondřej Kohout, Pavel Slezák (oba Prostějov), Tomáš Pomikálek (Nymburk), Ondřej Starosta (Navarra/Šp.), Luboš Stria (Děčín), Jakub Šiřina (Opava). 

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.