ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Satoranský si NBA zatím nezahraje, zůstává v Evropě

Velikost textu:

Praha - Tomáši Satoranskému se zatím nesplní sen a i v příští sezoně bude hrát v Evropě, a nikoli v NBA, kam ho draftovali Washington Wizards. Odchovanec USK Praha má za sebou vydařenou sezonu, ve které byl klíčovým hráčem Sevilly ve španělské lize. Přesto se ho tým z hlavního města USA rozhodl nezařadit do svých plánů pro nový ročník. Satoranský tak zatím neví, kde bude hrát, jelikož jeho dosavadní klub ze Sevilly má finanční problémy.

Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský

Zámořský klub dal jednadvacetiletému rozehrávači po týdnu tréninku najevo, že má zůstat v Evropě. "Z toho jsem byl trochu smutný. Cítil jsem, že tento rok by to mohlo vyjít. Celou sezonu mě poctivě sledovali a řekli mi, že jsem se zlepšil skoro ve všech věcech, které požadovali vloni po draftu," řekl Satoranský v deníku Sport.

Satoranský pošilhává po Eurolize

"Svět ale nekončí. Jedním z mých dalších basketbalových snů je zahrát si Euroligu. Doufám, že když to takhle dopadlo, půjde moje evropská cesta nahoru," naznačil pravděpodobný odchod ze Sevilly.

Rád by však zůstal ve Španělsku, kde Euroligu hrají čtyři celky - Málaga, Laboral Vitória, Real Madrid a Barcelona. "Byl bych rád, kdybych ve Španělsku zůstal, protože se tam cítím dobře, umím řeč, znám ligu. Uvidíme, kde budu hrát," dodal.

Zatím prý nemá žádnou oficiální nabídku. "Všechno je to neoficiální, ve fázi oťukávání. Bavíme se o tom. Tohle je hlavně na agentovi. Já to samozřejmě sleduju, ale koncentruju se na přípravu na mistrovství Evropy," řekl Satoranský.

ME před letní ligou NBA

Právě ME ve Slovinsku je pro něj nyní hodně důležité. Kvůli němu se rozhodl i vynechat letní ligu NBA. "Letos v létě je přednější příprava na mistrovství Evropy. Mám i čas na sobě zapracovat individuálně, než začne společná příprava s reprezentací. Navíc kvůli tomu rozhodnutí Washingtonu Sevilla nechtěla, abych letní ligu hrál. Ani jiný evropský tým, pokud to tak dopadne a přestoupím, by to nechtěl," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.