ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

NBL bude mít jen dvanáct týmů, Chomutov končí

Velikost textu:

Chomutov - Basketbalový celek Levharti Chomutov se nepřihlásí do příštího ročníku Mattoni NBL. Účast v nejvyšší domácí soutěži vzdal kvůli ekonomickým problémům, definitivně se rozhodlo po neúspěšném jednání s vedením města. Chomutovští jsou druhým klubem, který bude v příštím ročníku chybět, už dříve vzdaly účast Levice.

Basketbalový koš
Basketbalový koš

Tomáš Eisner: "Nechtěli jsme se řítit do něčeho, co bychom nedokázali finančně zvládnout, jelikož máme ještě nějaké menší pohledávky z konce minulé sezony. Teď je jasné, že bychom to s těmi prostředky, které máme nasmlouvány, nezvládli."

Levharti působili v nejvyšší soutěži poslední dva roky. Ve městě, kde se hraje i extraligový hokej, však další sezonu nedokázali ekonomicky zajistit. Kouč Chomutova Tomáš Eisner předpokládá, že se Levharti nepřihlásí ani do některé z nižších soutěží. "Myslím, že družstvo mužů v současné době prostě v Chomutově nebude," soudí.

Příští ročník Mattoni NBL tak bude mít jen dvanáct účastníků. Mistrovský Nymburk přitom vzhledem k účasti v dalších soutěžích v základní části odehraje jen polovinu zápasů.

přehrát video
Chomutovští Levharti končí v basketbalové NBL
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.