ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata
ME v basketbalu

České basketbalistky budou hrát o páté místo s Běloruskem

Velikost textu:

Orchies - Soupeřem českých basketbalistek v boji o páté místo na mistrovství Evropy budou Bělorusky. Ty v dnešním utkání poražených čtvrtfinalistů zvítězily nad Švédskem 69:48 a zajistily si postup na mistrovství světa. Češky tak budou mít v sobotu možnost Bělorusku oplatit porážku 39:60 z prvního duelu na šampionátu ve Francii.

Rozehrávačka reprezentace Kateřina Bartoňová
Rozehrávačka reprezentace Kateřina Bartoňová

"Je super, že se s nimi potkáme znova a budeme mít šanci si napravit reputaci, protože ten první zápas nám vůbec nevyšel," řekla česká reprezentantka Tereza Pecková. "Navíc Švédsko jsem po tom představení proti Francii moc nechtěla," připomněla těsnou čtvrteční porážku Švédek 83:87 ve čtvrtfinále s favorizovanou Francií.

Právě heroický výkon proti domácí Francii zřejmě stál Švédky síly, které jim dnes chyběly. Vedly jen v úvodu, pak ale převzalo otěže zápasu Bělorusko a rázně kráčelo za vítězstvím. Od stavu 37:34 navíc přestala Švédsku vycházet střelba, a tak si Bělorusky v závěru s přehledem hlídaly náskok. Švédky nyní čeká zápas o konečné 7. místo s Itálií.

"My trenéři jsme si možná přáli spíše Švédsko, se kterým jsme tu ještě nehráli, abychom si vyzkoušeli jiný styl basketbalu. Běloruskám zas ale máme co vracet, takže motivace je tam do posledního utkání o to zajímavější," řekl asistent trenéra českého týmu Martin Petrovický. Věří, že se odveta povede.

"Bělorusky tu předvádějí hrozně rozpačité výkony. Proti nám hrály ve skupině sebevědomě, pak ale proti Litvě nechal trenér odpočívat hlavní opory a od té doby hrají jak na houpačce. Nemají moc velkou formu, ve čtvrtfinále Turkyním ani moc nevzdorovaly," dodal Petrovický.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.