ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
ME V BASKETBALU ŽEN

Náš tým do toho dá všechno, je přesvědčen Blažek před čtvrtfinále

Velikost textu:

Orchies - Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek věří, že dosavadní nevyrovnané výkony týmu jsou minulostí a v závěrečné fázi mistrovství Evropy předvede své maximum. Sice si váží toho, že Češky jsou společně s Francií a Tureckem jedinými týmy, které zopakovaly postup do čtvrtfinále, ale spokojen bude až poté, co se svým výběrem vybojuje účast na mistrovství světa.

Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek
Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek

"Celý tým si uvědomuje, že teď začíná to pravé mistrovství Evropy. Máme dvě možnosti dostat se na mistrovství světa. A to porazit ve čtvrtfinále Španělsko, nebo pak uspět v boji o páté místo. Pokud se nám to podaří, tak by mohla panovat spokojenost," řekl Blažek po dnešním tréninku. Týmu by podle něj mohlo pomoci i to, že úspěšně prošel osmifinálovou fází a zbavil se nepříjemného tlaku.

"První část turnaje je náročná, protože se každý chce dostat do čtvrtfinále. To se nám povedlo, byli jsme připuštěni k maturitě a teď ji ještě musíme složit. A já jsem přesvědčen, že náš tým do toho dá všechno," dodal Blažek. Čtvrtfinálového soupeře Španělsko sice bere za podobně silný tým jako domácí Francii, se kterou Češky prohrály 49:64, přesto věří, že by se překvapení mohlo povést.

"Bude záležet na tom, jak do utkání vstoupíme. Holky se na zápas těší a věří si. Musíme udělat všechno pro to, abychom se vyrovnali s hrou jejich výborných rozehrávaček a pokryli jejich pivotku Sancho Lyttleovou. Pak můžeme uspět," míní kouč. Původně se mělo ve středu hrát od 17:00, ale nakonec utkání začne až ve 20:00. To bude komplikace především v případě, že Češky prohrají a hned druhý den budou muset od 14:00 hrát rozhodující zápas o postup na MS.

"Je to nepříjemné, protože zápas skončí kolem desáté večer a pak se těžko usíná. A druhý den bychom už v osm ráno mělo být na předzápasovém tréninku. Nemůžeme to ale dál řešit, musíme se s tím porvat a udělat všechno, abychom to zvládli. Nejlepší variantou je porazit Španělsko, abychom druhý den hrát nemuseli," řekl Blažek.

Už nyní má pocit, že se i přes výraznou generační obměnu kádru povedlo dosáhnout poměrně solidního umístění. "Máme řadu nových hráček. Španělsko si tou obměnou prošlo dřív a už je zase zpátky na vrcholu. Je zajímavé, že z prvních osmi týmů letošního turnaje jsou jen tři čtvrtfinalisté z minulého ME v Polsku - Francie, Turecko a my. Nyní to ještě potřebujeme potvrdit postupem na mistrovství světa," dodal Blažek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.