ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
ME v basketbalu

Litevky nečekaně prohrály s Chorvatskem, proti Češkám tak musejí vyhrát

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2013 22:58

Trélazé/Vannes (Francie) - Litevské basketbalistky si hned na úvod mistrovství Evropy překvapivě velmi ztížily situaci, když prohrály s Chorvatskem 77:89. Chorvatky si tak přiblížily postup do osmifinále ze skupiny D, do které patří i Česká republika. Naopak Litevky budou v neděli proti Češkám potřebovat zvítězit, jinak jim bude hrozit vyřazení.

Litevské basketbalistky v utkání proti Francii
Litevské basketbalistky v utkání proti Francii

V úvodu to přitom vypadalo na litevskou exhibici. Po pěti minutách vedly reprezentantky Pobaltí o 12 bodů a Chorvatky působily bezradně. Jenže několika chybami soupeřek se znovu chytly, zásluhou Anny Lelasové srovnaly a ve druhé půli už na palubovce dominovaly. Naopak Litevkám se přestala dařit střelba z dálky a i v obraně byly mnohem propustnější než v první půli. V závěru se tak hrálo už jen o to, jak vysoké bude chorvatské vítězství. Litvě nepomohlo ani 23 bodů pivotky Gintare Petronyteové.

V souboji možných osmifinálových soupeřů českého výběru si Velká Británie připsala velmi cenné vítězství 76:68 nad Srbskem. A to přesto, že do poslední čtvrtiny nastupovala s mankem sedmi bodů. Závěrečných deset minut však Britky zcela ovládly a vyhrály je 25:9.

Ve skupině A začaly vítězně Černohorky, které porazily Slovensko 77:63. Hlavní zásluhu na tom měly bývalé hráčky USK Praha Jeleny Dubljevičová a Škerovičová, které se postaraly dohromady o 33 bodů. Pivotka Brna Anna Jurčenková dala za Slovensko pět bodů. Vidět byla i další bývalá hráčka USK Praha Frida Eldebringová, která zaznamenala 23 bodů, ale porážku Švédska 63:64 s Itálií neodvrátila. A to i proto, že sedm vteřin před koncem neproměnila trestný hod, čímž odmítla vyrovnání. Její sestra Elin, která také chvíli hrála za pražský klub, dala 10 bodů.

Ve skupině A začaly vítězně Černohorky, které porazily Slovensko 77:63. Hlavní zásluhu na tom měly další bývalé hráčky USK Praha Jeleny Dubljevičová a Škerovičová, které se postaraly dohromady o 33 bodů. Pivotka Brna Anna Jurčenková dala za Slovensko pět bodů. Vidět byla i další bývalá hráčka USK Praha Frida Eldebringová, která zaznamenala 23 bodů, ale porážku Švédska 63:64 s Itálií neodvrátila. A to i proto, že sedm vteřin před koncem neproměnila trestný hod, čímž odmítla vyrovnání. Její sestra Elin, která také chvíli hrála za pražský klub, dala 10 bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.