ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Nymburk se propojuje s hokejovou Spartou a Lvem, chce Euroligu

Velikost textu:
aktualizováno 12. 6. 2013 23:55

Praha - Sportovní holding Praha (SHP) chce jako nový spolumajitel basketbalového celku z Nymburka marketingově propojit nymburské Lvy s hokejovými kluby Lev Praha a Sparta Praha. Nejúspěšnější basketbalový klub v ČR by to mělo pomoci ekonomicky posílit tak, aby se dostal do Evropské ligy.

Basketbalisté Nymburka
Basketbalisté Nymburka

SHP vstoupil do nymburského klubu minulý měsíc tím, že od dosavadního majitele a prezidenta klubu Miroslava Jansty odkoupil 50 procent akcií. "S Nymburkem jsme už delší dobu spolupracovali jako sponzoři a po debatách s panem Janstou jsme se rozhodli vstoupit do klubu. Myslíme si, že má smysl propojit obchodní a marketingové záležitosti tohoto celku s našimi dalšími kluby, a posunout tak klub dál ekonomicky i sportovně," řekl na dnešní tiskové konferenci výkonný ředitel SHP Robert Speychal.

Cílem tohoto spojení je postup do nejprestižnější evropské basketbalové soutěže Evropské ligy. "V této sezoně se to ještě asi přes kvalifikaci nepovede, ale v dalších o to chceme usilovat. Základem je navýšit rozpočet na zhruba čtyři miliony eur. Pak bychom třeba mohli dostat i divokou kartu," připomněl Speychal, že Euroliga umožňuje každoročně vybranému klubu start v soutěži.

SHP nyní rovněž zvažuje, že by začal více využívat označení Lev i pro Nymburk, podobně jako je tomu u hokejistů Lva Praha. Basketbalisté totiž už tuto kočkovitou šelmu ve svém znaku mají. "Okamžitě nás to trklo. Uvažujeme o tom, že bychom logo a značku dotvořili na Lev Basketball Nymburk. Je to ale zatím jen úvaha," řekl Speychal.

Robert Speychal, výkonný ředitel SHP:

Robert Speychal"Zatím nám to stačí. Naše strategie není expanzivní, ale spíše probouzející. Chceme sportovní marketing v Česku nakopnout. Sponzorů je čím dál méně, a proto je naše snaha nalákat sponzory i ze zahraničí, a tím pomoci rozvíjet český sport a české talenty."

Také je v plánu sjednotit fanoušky hokejových klubů Sparty a Lva s fanoušky basketbalistů Nymburka. "Bude záležet na tom, jak bude možné obě odvětví propojit na základě kalendářů zápasů. Ty budou známy až v budoucích týdnech," řekl tiskový mluvčí SHP Jiří Nikodým.

Kromě sportovních klubů do portfolia SHP patří pořádání kulturistické akce EVLS Prague Pro, holešovická Tipsport Arena a také Letiště Letňany. "Má to svůj důvod, protože v Praze chybí prostory pro opravdu velké akce a koncerty, jaké byly dříve na Strahově. Nyní je pro takové akce určené letiště v Letňanech. Navíc zde můžeme pořádat prestižní závody v letecké akrobacii," dodal Nikodým.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.