ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

České basketbalistky čeká v přípravě dvojzápas s Kanadou

Velikost textu:

Praha - České basketbalistky čeká v úterý a ve středu psychologická zkouška. V rámci přípravy na mistrovství Evropy vyzvou v Praze na Folimance Kanadu, s níž v minulém roce dvakrát prohrály. Trenér Lubor Blažek však věří, že český tým nyní kanadské trápení zlomí a tím si pozvedne sebevědomí. Středeční zápas sledujte živě od 17:55 na programu ČT sport a našem webu.

České basketbalistky
České basketbalistky

Češky se s Kanadou utkaly v minulém roce dvakrát během přípravy na olympijské hry. Nejprve prohrály o dva body 64:66 a v generálce na hry 39:47. Kanaďanky i Češky následně na londýnském turnaji skončily ve čtvrtfinále.

"Kanada je pro nás takový dost testující soupeř, protože vloni jsme s nimi nevyhráli. Myslím si, že je to takový náš velký balvan, který bychom chtěli odtlačit," řekl Blažek. "Jsem rád, že s nimi můžeme hrát, že si to můžeme zkusit, protože vloni jsme těžce uznávali jejich kvalitu, a myslím si, že z toho důvodu je dobré zápas hrát," dodal.

Blažkovi zatím komplikuje plány jen zranění předpokládané kapitánky a klíčové rozehrávačky Veroniky Bortelové, která si z dosavadních dvou přípravných zápasů s Ukrajinou odnesla poraněné oko. Nezasáhne tak ani do jednoho z duelů s Kanadou, podle dosavadních vyšetření by ale měla být v pořádku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.