ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

České basketbalistky začínají přípravu na ME proti Ukrajině

Velikost textu:

Jindřichův Hradec - Českým basketbalistkám příští týden již naplno odstartuje příprava na mistrovství Evropy. Po regeneračním soustředění a lehčích trénincích na ně čekají první přípravné zápasy. V Jindřichově Hradci přivítají v úterý a ve středu Ukrajinu. Oba zápasy začínají v 18:00.

Česká obrana proti Číňankám
Česká obrana proti Číňankám

Ukrajinky se také připravují na mistrovství Evropy, kam se vrací poté, co vynechaly poslední šampionát v Polsku. Postup si zajistily v kvalifikaci na úkor Maďarska. "Sehnat informace o Ukrajině je těžké. U nich je to vždy záhada na poslední chvíli. Před kvalifikací se dlouho nevědělo, jak to družstvo bude vypadat. Ty první dva zápasy pro nás to není ani tak o zajímavosti soupeře, jako o nás. Jsem rád, že Ukrajina na tyto termíny přistoupila," řekl trenér českého týmu Lubor Blažek.

Ten si Ukrajinu vybral i proto, že v kvalifikaci hrála s jedním z českých soupeřů ve skupin s Běloruskem. "Hraje navíc podobný styl basketu, velice tvrdý, velice kvalitní hru s pivotem. U nich je příznačná tvrdost v obraně a na to my si musíme zvyknout," dodal Blažek. Hlavní hvězdou Ukrajiny je jedenadvacetiletá Alina Iagupovová, která byla zvolena nejlepší mladou hráčkou Evropy za rok 2012 a byla draftována do WNBA.

Češky by v Jindřichově Hradci rády navázaly na dvě výhry nad Ruskem v loňské přípravě před olympijskými hrami. "Atmosféra v Jindřichově Hradci je výborná. I kvůli tomu tam jezdíme. Diváci vždy ženou holky dopředu. Na tu halu navíc máme dobré vzpomínky. Porazit Rusky dvakrát za sebou, to se tak často nestává. Myslím, že právě to prostředí nám k tomu výsledku pomohlo," dodal Blažek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.