Volejbalový magazín

Chicago zdolalo v play-off Brooklyn až po třetím prodloužení

New York - Až třetí prodloužení rozhodlo sobotní zápas basketbalistů Chicaga a Brooklynu v prvním kole play-off NBA. Domácí Bulls zvítězili 142:134, na zápasy vedou 3:1 a k postupu jim chybí poslední výhra. Necelé čtyři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny přitom takovému dramatu pranic nenasvědčovalo. Hosté vedli o čtrnáct bodů 109:95, pak ale vzal režii zápasu do svých rukou chicagský náhradník Nate Robinson a takřka sám se postaral o vymazání ztráty.

Radost basketbalistů Chicaga
zdroj: AP autor: Nam Y. Huh

Zatímco po třech čtvrtinách měl Robinson na kontě pět bodů, po vypršení základní hrací doby už 28 a po skončení zápasu byl s 34 body jeho nejlepším střelcem. "Pokaždé mu jen stačilo přihrát míč," prohlásil obdivně jeho spoluhráč Carlos Boozer.

Jedno vítězství k postupu do semifinále konference chybí také Oklahomě. Ta vyhrála v Houstonu 104:101 a vede 3:0, definitivně ale v play-off přišla o Russella Westbrooka, který si v minulém zápase poranil meniskus a podrobil se operaci. Spolehnout se hosté mohli na další hvězdu Kevina Duranta, jenž nastřílel 41 bodů.

Memphis porazil Los Angeles Clippers 104:83 a vyrovnal stav série na 2:2. Atlanta poprvé zdolala Indianu, po domácím vítězství 90:69 snížila na 1:2.