ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva
Každý koš pomáhá

Charitativní akce vynesla letos 167 tisíc a získala zvláštní cenu fair play

Velikost textu:
aktualizováno 8. 4. 2013 20:54

Praha - Česka televize ve spolupráci s Českou basketbalovou federací podává pomocnou ruku potřebným již od roku 2007. V rámci akce Každý koš pomáhá tentokrát předali v neděli zástupci aktivity paní Kateřině Hájkové šek na částku, která zajistí roční plat školní asistentky pro její handicapovanou dceru Karolínu. Společná charitativní akce se navíc letos dočkala mimořádného ocenění, když získala zvláštní cenu Českého klubu fair play.

Charitativní akce Každý koš pomáhá
Charitativní akce Každý koš pomáhá

Mattoni Národní basketbalová liga věnovala projektu KKP poslední únorové kolo, které bylo sehráno na podporu Karolínky Hájkové. Ta ve třech letech onemocněla mozkovou encefalitidou, přesto se ale od září chystá do školy. K tomu by jí měly pomoci i vybrané peníze v celkové hodnotě 133 000 Kč.

Takto vysoká částka se vybrala i díky štědrosti některých klubů. Svůj příspěvek spočítaný na základě vstřelených bodů téměř zdvojnásobil BK Děčín, když místo původních 10 560 věnoval rovných 20 000 Kč. Na 10 000 Kč zaokrouhlili svůj dar Tuři z basketbalového klubu QANTO Svitavy. Výslednou částku pak do 133 000 dorovnala Asociace ligových klubů (ALK).

přehrát video
Každý koš pomohl

"Když jsem se dozvěděla, kolik se vybralo, dost mě to šokovalo. Doufala jsem, že kluci budou dávat hodně košů a že se vybere většina z částky, kterou potřebujeme, ale vůbec jsem nepočítala, že se povede něco takového. Ráda bych poděkovala všem, kteří se na této akce podílejí, a České televizi za podporu. Díky moc a jste skvělí, že umíte takhle úžasně pomáhat," neskrývala své nadšení maminka Karolíny Kateřina Hájková.

Na konečných 167 710 Kč zvýšily výši daru dárcovské DMS diváků programu ČT sport a fanoušků. Stále to ale není z letošního ročníku akce Každý koš pomáhá vše. Ženská basketbalová liga vypisuje šek na necelých 140 000 Kč a předávat ho bude v rámci jednoho z finálových utkání.

Akce každý koš pomáhá získala cenu Českého klub fair play
Akce každý koš pomáhá získala cenu Českého klub fair play

Společná charitativní akce českého basketbalového prostředí a České televize Každý koš pomáhá se letos dočkala mimořádného ocenění. Za svoji pravidelnou a dlouhodobou pomoc potřebným udělil Český klub fair play KKP zvláštní cenu Českého klubu fair play.

Tvůrci charitativní basketbalové myšlenky jasně deklarují, že zisk zvláštní ceny Českého klubu fair play zdaleka není konečnou metou. "Naším cílem je i nadále pokračovat v každoročním vypisování akce Každý koš pomáhá. Systém, kterým se do projektu zařazují kluby i hráči, se nám osvědčil, a tak můžeme v následujících letech dál dělat radost a pomoci tam, kde je to potřeba," naznačil pokračování projektu předseda Asociace ligových klubů Zdeněk Bříza.

"Cílem je pokračovat v nasazeném tempu, k čemuž nás vlastně svým způsobem zavazuje i cena Fair play a navíc se pokusit iniciovat vybudování Domova pro všechny generace. Je to vlastně slib, který jsme dali fanouškům, ale pro jeho splnění budeme potřebovat co nejvíce posil z řad sportovců, sportovních klubů a sdružení a vůbec lidí dobré vůle," doplnil ho hlavní iniciátor akce, komentátor Jakub Bažant. "Za úplně největší přínos projektu Každý koš pomáhá považuji při vší úctě k finanční pomoci všech to, že jsme dokázali vzbudit soucit. Jeden z nejlepších lidských citů. A toho není nikdy dost," dodal Bažant.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.