Paralympijský magazín

Basketbalistky USK ani IMOSu na úvod čtvrtfinále nezaváhaly

Praha - Oba největší favorité vyřazovacích bojů ligy basketbalistek vstoupili do čtvrtfinálových sérií hladkými výhrami. Obhájkyně mistrovského titulu z USK Praha porazily Slovanku MB 85:54, IMOS Brno zvítězil nad VŠE Praha 83:45.

Hráčky IMOSu bez zraněných opor Abdiové a Kašpárkové potvrzovaly papírové předpoklady od úvodních minut. Soupeřky zaskočily bleskovým nástupem, jímž získaly patnáctibodový náskok.

"Prosazovali jsme se přesnější koncovkou i lepším doskakováním. Obě opory nám sice chyběly, ale příležitost dostaly dorostenky Beránková, Křivánková a Mainclová, které nezklamaly," řekl kouč Brňanek Jan Bobrovský.

Střelecky se v brněnském týmu dařilo Tereze Peckové, která zaznamenala 24 bodů, nejvíc ze všech čtvrtfinalistek. V týmu VŠE Praha byla s 12 body nejlepší čtyřicetiletá bývalá reprezentantka Eva Horáková.

Ani hráčky USK Praha neměly s prvním vítězstvím potíže. Nad Slovankou v poločase vedly o 19 bodů, po třetí desetiminutovce pak už bezmála o třicet. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 14 body Kia Vaughnová.

První výhry si připsaly také další domácí celky Hradec Králové a Trutnov. Série se hrají na tři vítězné zápasy, druhá utkání jsou na programu ve středu v týchž halách.