Golf Time

Horáková s Brnem ukončily pohárovou nadvládu USK

Mladá Boleslav - Basketbalistky IMOS Brno po tříleté pauze vyhrály Český pohár. Ve finále v Mladé Boleslavi překvapivě porazily svého největšího rivala a vítěze posledních tří ročníků USK Praha 87:83 a soutěž vyhrály popatnácté v historii. Kapitánka Hana Horáková k tomu přispěla 30 body a devíti doskoky. Bronz vybojoval druhý z brněnských celků Valosun, který v duelu o 3. místo porazil VŠ Praha 69:57.

Pražanky měly v souboji dvou euroligových celků od začátku mírnou převahu zejména v agresivitě pod košem a také při střelbě z dálky. Brno však držela kapitánka Horáková, která jen za první čtvrtinu dala 12 bodů.

Díky tomu se Brno na začátku druhé čtvrtiny dostalo do vedení. Pak však Horáková vystřídala, hráčky USK zlepšily obranu a i zásluhou aktivní Brunsonové získaly sedmibodový poločasový náskok. Američanka do přestávky nasbírala 15 bodů a 12 doskoků.

Brno se však trpělivým výkonem nadále drželo v kontaktu a využívalo chyby v obraně Pražanek. V poslední části se navíc USK přestalo dařit v útoku. Brno to využilo a pět minut před koncem vedlo už o šest bodů. Znovu k tomu přispívala Horáková, která dala dva koše po sobě s faulem.

Z krize vysvobodila USK bývalá hráčka Brna Vítečková, která tři minuty před koncem dvěma

rychlými trojkami snížila na rozdíl jediného bodu. Brno však už šanci nepustilo a dovedlo zápas k zisku první trofeje od roku 2010. Přitom Moravanky porazily USK teprve podruhé z posledních 15 duelů.