České ragby

Nymburk nezvládl rozlučku s Eurocupem, ve Valencii prohrál o 49 bodů

Valencie - Basketbalisté Nymburka se rozloučili s letošním účinkování v Evropském poháru nejvyšší porážkou v sezoně 55:104 ve Valencii. Osmifinálovou skupinu zakončili s bilancí jedné výhry a pěti porážek na posledním místě. Naopak Valencie si zajistila postup.

Nymburk doma odehrál s Valencií vyrovnaný zápas a prohrál až v koncovce. Dnes však vydržel s favorizovaným soupeřem, který má za sebou starty v Evropské lize, držet krok jen v první čtvrtině. Ve druhé desetiminutovce přišel drtivý nápor domácích. Za stavu 36:27 zaznamenali patnáctibodovou šňůru, po které získali náskok 24 bodů, a odpor Nymburka byl zlomen.

Když se Nymburku nevydařil ani vstup do druhé půle a manko překročilo hranici 30 bodů, hrál český mistr jen o to, aby se vyhnul největší porážce v sezoně. Tu utrpěl v úvodu VTB ligy s Ljubercy, kterému podlehl o 37 bodů.

Jenže ani to se nedařilo. Domácí hráli v pohodě a svůj náskok neustále zvyšovali až na konečných 49 bodů. Ve střelbě za dva body měla Valencie úspěšnost 75 procent. Nejlepším střelcem byl s 20 body Pau Ribas. Za Nymburk dal Michael Efevberha 12 bodů.

Valencie - ČEZ Basketball Nymburk 104:55 (29:22, 55:32, 79:42)

Nejvíce bodů: Ribas 20, Faverani 16, Doellman a Martinez po 12 - Efevberha 12, Carter 11, Benda 9. Rozhodčí: Taurino (It.), Jasevičius (Lit.), Mantyla (Fin.). Fauly: 15:20. Trestné hody: 20/15 - 8/8. Trojky: 9:5.