Nymburk vyzve ve finále Pardubice

Liberec - Basketbalisté Nymburka budou obhajovat triumf v Českém poháru proti Pardubicím. Nymburk v semifinále porazil Ostravu 100:67, Pardubice vyhrály přestřelku s Prostějovem 106:93 a ve finále se představí vůbec poprvé v historii. Finále z Liberce sledujte živě na ČT sport a našem webu v pátek od 18:30.

Nymburk v souboji dvou nejlepších týmů základní části ligy utekl včera už v první čtvrtině na dvouciferný rozdíl a do poločasové přestávky šel s náskokem už 24 bodů. Soupeře ničil zejména přesnou střelbou z dálky: Během prvních 20 minut trefil šest trojek z devíti.

Po změně stran už si trenér Ronen Ginzburg mohl dovolit šetřit své opory a rozložit síly rovnoměrně na celý tým. Nejlepšími střelci Nymburka byli s 15 body Rančík a Hruban, za Ostravu dal ještě o bod více Stehlík.

Český pohár basketbalistů bude obhajovat Nymburk

Druhé čtvrteční semifinále nabídlo ofenzivní hody, když od začátku dominovaly útoky nad obranami. V první půli zářil zejména Američan Muirhead, který táhl Pardubice. Prostějov však držel utkání vyrovnané až do závěrečné čtvrtiny. V ní se projevilo, že ekonomickou krizí stíhaný Prostějov má velmi úzký kádr. Východočeši získali převahu, poslední desetiminutovku jasně vyhráli a tím i celý zápas.

Prostějovu tak utekl pátý postup do finále za posledních devět let a v pátek od 15:30 se utká s Ostravou o třetí místo.

Výsledky finálového turnaje Českého poháru - semifinále:

Nymburk - NH Ostrava 100:67 (27:16, 55:31, 77:47

Nejvíce bodů: Rančík a Hruban po 15, Efevberha 11, Houška 10 - Stehlík 16, Číž 15, Greene 12, Dufault 10. Rozhodčí: Lukeš, Matějek, Baloun. Trestné hody: 19/26 - 17/23. Fauly: 19:22. Trojky: 9:6.

Pardubice - Prostějov 106:93 (27:23, 50:54, 75:74)

Nejvíce bodů: Muirhead 25, Pospíšil 16, Kotas 15, Bohačík a Nelson po 14 - Slezák 25, Kohout 21, Bratčenkov 14. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Kučera. Trestné hody: 17/23 - 14/21. Fauly: 22:19. Trojky: 11:11.