ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Evropská liga

Basketbalistky USK budou hrát o postupovou jistotu

Velikost textu:

Praha/Brno - Šanci definitivně si zajistit postup do osmifinále Evropské ligy před sebou mají basketbalistky USK Praha. Pokud české mistryně uspějí v domácím souboji s Polkowicemi, o postup už nepřijdou. Případná výhra by je navíc posunula na třetí místo skupiny C a výrazně by tak vylepšila jejich postavení při nasazování v osmifinále. Naopak porážka by znamenala, že by v posledním kole musely zdolat Mondeville, aby se v osmifinále vyhnuly nejsilnějšímu soupeři. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web od 18:00.

Ilona Burgrová z USK Praha
Ilona Burgrová z USK Praha

Pražanky by rády napodobily výhru 67:65 z Polkowic, kde USK vyšla zejména koncovka. Nejlepší střelkyní byla s 19 body Rebekkah Brunsonová. "Bylo to velmi vyrovnané utkání, které rozhodla naše zkušenost," uvedla trenérka USK Natálie Hejková. Od té doby se však Polkowice zlepšily a dokonce porazily Galatasaray Istanbul 59:51.

Klíčová bude zejména obrana, která USK příliš nefunguje. "Naše obrana je dlouhodobě špatná. Potřebujeme hrát mnohem koncentrovaněji," uznala Hejková po poslední vydřené výhře 91:88 nad Záhřebem.

přehrát video
Basketbalistky USK budou v Eurolize hrát o postupovou jistotu

Zastavit je třeba zejména Američanku Nnemkadi Oqwumikeovou, která ve všech zápasech dosáhla dvojciferného počtu bodů a mezi střelkyněmi jí patří šesté místo, a její dvorní nahrávačku Laiu Palauovou. Španělka je s 6,5 asistencemi na zápas dokonce nejlepší v celé soutěži před Jelenou Škerovičovou z USK.

Dnes si zahrají i basketbalistky IMOSu Brno, které mají na kontě pouze dvě vítězství a šanci na postup do play-off už ztratily. Stejně je na tom turecký Tarsus, který má stejný počet bodů a je rovněž bez naděje na postup. Oba týmy už pouze hrají o únik z posledního místa v tabulce.

Brňanky čekají už tři roky na vítězství na palubovce soupeřek. Naposledy dokázaly porazit v únoru 2010 v Madridu tamní Rivas. Šňůra jejich venkovních porážek se natáhla na 18 zápasů.

Basketbalistky Brna
Basketbalistky Brna

"Pokusíme se rozloučit se soutěží důstojným výsledkem. Rádi bychom Tarsusu vrátili prohru, kterou nám uštědřil v Brně. Myslím si, že by to měla být pro hráčky motivace," řekl trenér Jan Bobrovský. V prvním vzájemném duelu Tarsus české vicemistryně jednoznačně přehrál a zvítězil o 20 bodů. "Hráli jsme hodně ustrašeně. K utkání jsme se vrátili a rozebrali chyby. Snad to hráčkám pomohlo," uvedl Bobrovský.

Vedle vítězství v Brně Tarsus uspěl už pouze v domácím duelu s Györem. Přitom má tento turecký nováček Evropské ligy na soupisce hráčky zvučných jmen. Jeho herní osu tvoří trojice amerických basketbalistek Miltonová-Jonesová, která v minulosti působila v Brně, Robinsonová a Canová. "Vzhledem k soupisce jsem čekal od Tarsusu lepší výsledky," dodal Bobrovský.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.