ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Evropská liga

Basketbalistky USK nesmějí proti Novému Záhřebu zaváhat

Velikost textu:

Praha - Basketbalistky USK Praha jdou do středečního utkání Evropské ligy s Novým Záhřebem s jasným cílem zvítězit. Současný vývoj ve skupině C totiž velí českým mistryním vyhrát všechny tři zbývající domácí zápasy se Záhřebem, Mondeville a Polkowicemi. Utkání na Folimance začne tradičně od 18:00 v přímém přenosu ČT sport a našeho webu.

Ilona Burgrová z USK Praha
Ilona Burgrová z USK Praha

"Dosud to bylo tak, že jsme mohly vyhrát, protože jsme hrály buď s favority, nebo venku. Teď už ale vyhrát musíme. Naše kvalita v porovnání se sílou Záhřebu nám nic jiného nedovoluje," řekla trenérka Natália Hejková. "Zvládnout teď musíme všechny tři zápasy. Je to samozřejmě náročnější na psychiku, ale věřím, že se nám to podaří a začneme úspěšnou šňůru," dodala.

Pražanky první vzájemný zápas v Záhřebu vyhrály 79:71, o což se zasloužily zejména Jelena Dubljevičová (21 bodů) a Eva Vítečková (17), které si vytvořily svá maxima v této euroligové sezoně.

Záhřeb se opírá zejména o zkušenou chorvatskou reprezentantku Sandru Mandirovou, která je s průměrem 14,4 bodu na zápas nejlepší střelkyní. "Naší výhodou je, že máme širší kádr. Klíčem je pokrýt Mandirovou a dvě Američanky Latoyu Williamsovou a Leilani Mitchellovou. Pak můžeme být úspěšné," naznačila taktiku Hejková.

Starosti jí však dělá zdravotní stav hráček. Zejména Rebekkah Brunsonovou limituje respirační onemocnění, kvůli čemuž v posledních dvou zápasech příliš nehrála. "Hrát bude, ale ideální to není. A Anna de Forgeová snad ještě nebyla úplně zdravá od mého příchodu k týmu. Naopak do hry už se vrací Anäel Lardyová," uvedla Hejková. K dispozici už bude mít i novou posilu Elinu Babkinovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.