ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Nymburk porazil Ostende a přiblížil se Eurolize

Velikost textu:
aktualizováno 25. 9. 2012 19:59

Desio (Itálie) - Basketbalisté Nymburka dělí jen dvě výhry od postupu do prestižní Evropské ligy. V úvodním utkání kvalifikace porazili Ostende 83:65 a postoupili do semifinále. V něm narazí na vítěze mezi pořadatelem turnaje Cantú z Itálie a bulharským celkem Academic Sofia.

Nymburští basketbalisté
Nymburští basketbalisté

Nymburk měl od začátku mírně navrch, ale přestože několikrát utekl na rozdíl šesti bodů, dlouho se mu nepodařilo odskočit natrvalo. Ostende vždy rychle srovnalo a drželo zápas velmi vyrovnaný. Na českém šampionovi ještě byla patrná nesehranost po letní přestavbě kádru, a tak často spoléhal na individuální akce a také na přesnou ruku střelců při pokusech za tři body. Celkem v utkání proměnil 12 trojek z 26 pokusů.

Střelecky se dařilo americké posile Taylorovi, jeho krajanovi Abramsovi a pod košem byl tradiční oporou Benda. Naopak v obraně dělal Nymburku největší problémy Lojeski, k němuž se postupně přidali také Katnič a Wright, kteří táhli ofenzivu Ostende.

Nymburk - Ostende 83:65 (22:22, 44:43, 68:62)

Nejvíce bodů: Abrams 15, Benda 14, Taylor 13, Pavkovič 10, Houška 9 - Lojeski 16, Katnič a Wright po 14, Stojič 7. Rozhodčí: Arteaga (Šp.), Dozai (Chorv.), Gkontas (Řec.). Fauly: 30:21. Pět chyb: 35. Abrams, 37. Taylor (oba Nymburk). Trestné hody: 17/11 - 27/22. Trojky: 12:3.

Problémem Nymburka však byli především až příliš úzkostliví rozhodčí, kteří pískali téměř každý kontakt. Nymburk se tak dostal už ve třetí čtvrtině do vážných problémů s fauly a trenér Ginzburg musel hodně točit se sestavou. Zejména na rozehrávce, kde měli po čtyřech faulech všichni tři basketbalisté. České mistry to ale paradoxně spíše posílilo a zlepšili obranu celého týmu a soupeř se tak musel častěji uchylovat k nepřipraveným střelám.

Klíčová pasáž přišla v závěru třetí čtvrtiny. Dvě důležité trojky zaznamenal do té doby trápící se Houška, povedly se brejky a Nymburk odskočil na osm bodů. Tentokrát už náskok nepustil. Přispěl k tomu i Abrams, který v úvodu poslední části skóroval nejprve nájezdem a vzápětí proměnil těžkou trojku přes obránce.

A když dal Houška šest minut před koncem další trojku, byl náskok Nymburka už 15 bodů. Ostende to definitivně zlomilo, jeho hra se rozpadla. Český mistr pak na palubovce dominoval a v poklidu si pohlídal postup.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.