ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Basketbalistky ve Varech skončily třetí, podlehly Austrálii

Velikost textu:
aktualizováno 10. 6. 2012 18:54

Karlovy Vary - České basketbalistky v závěrečném utkání přípravného turnaje v Karlových Varech před olympijskou kvalifikací podlehly Austrálii 48:67 a obsadily konečné třetí místo. Předtím prohrály o jediný bod s Maďarskem a jasně přehrály Turecko. Nejlepší hráčkou českého týmu na turnaji byla zvolena pivotka Ilona Burgrová. Trenér Lubor Blažek se chystá zúžit nominaci na 14 jmen, proto nasadil kombinovanou sestavu, která by mu měla zodpovědět poslední otazníky. Austrálie motivovaná snahou napravit čtvrtfinálovou porážku z MS 2010 právě v Karlových Varech byla těžším protivníkem než v sobotu Turecko.

České basketbalistky
České basketbalistky

V první půli se české hráčky ještě držely. Brzy nabraly menší ztrátu, ale tu do konce první čtvrtiny dotáhly a ve druhé části dokonce o pět bodů vedly. Jenže vstup do druhé půle úřadujícím vicemistryním světa nevyšel. Ve třetí čtvrtce daly jen šest bodů, když se šest minut nemohly trefit do koše, a Australanky odskočily na dvouciferný rozdíl. Ten narostl až na 20 bodů.

V závěru Češky snížily zásluhou trojek Bartoňové, Elhotové a Zrůstové, ale poslední slovo měly opět soupeřky a stanovily konečný rozdíl na 19 bodů. Na straně českého týmu byla nejlepší střelkyní Elhotová, která dala 12 bodů. Australanky táhla bývalá nejlepší hráčka světa Lauren Jacksonová se 14 body.

přehrát video
Turnaj v Karlových Varech

Češky doplatily na nepřesnou střelbu s úspěšností jen 30 procent a také na 23 ztracených míčů. Navíc daly o 16 bodů méně z vymezeného území než soupeřky. "Austrálie ukázala, že patří k těm top týmům ve světě. Jak my jsme včera dobře ubránili Turecko, tak dnes nás Australanky dohnaly do chvil beznaděje. Bylo tam zbytečně moc ztrát míčů, nenašli jsme soudržnost ve hře pět na pět a nezahráli jsme rychlý protiútok," zhodnotil utkání trenér Blažek.

"Nemůžu říct, že dostat od Austrálie 67 bodů je špatně. Ta obrana byla docela dobrá, ale v útoku jsme se neprosazovali. Dali jsme málo bodů. Jejich pivoti zahráli velmi dobrý zápas a prosazovat se proti nim není jednoduché. Pro nás to byla škola," dodal český kouč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.