ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Děčínští basketbalisté vyrovnali semifinále s Prostějovem

Velikost textu:

Děčín - Děčínští basketbalisté vyrovnali stav semifinálové série ligového play-off s Prostějovem na 1:1. Soupeře, který je v úvodním utkání deklasoval rozdílem 33 bodů, dnes v domácím prostředí po mnohem vyrovnanějším průběhu zápasu porazili 78:74.

Basketbal
Basketbal

Děčín po první čtvrtině vedl o devět bodů, ale další dvě desetiminutovky prohrál. "Domácí určitě byli lepší na začátku, my jsme se dlouho probouzeli, a to nás asi stálo jakýsi klid. Nedařilo se nám střelecky tak jako v prvním zápase. Ve druhé půlce jsme se zvedli, ale stejně jsme neuhlídali Sanderse," řekl prostějovský trenér Zbyněk Choleva.

Postěžoval si, že v závěru jeho svěřenci neproměnili dvě šance, když hosté ještě vedli. "Peterson byl volný na trojce a nedal, Venta byl úplně sám na trojce a také nedal. Možná rozhodlo právě toto, ale každopádně bojovnost Děčína a za to, jak šli za vítězstvím od začátku, si asi zasloužili vyhrát," uznal Choleva.

Domácí kouč Pavel Budínský označil zápas za vynikající. "Jak výsledek, tak hra z prvního utkání nás donutila nastoupit s jinou koncentrací a energií. V závěru to byl minisouboj dvou hráčů - Smithe a Sanderse. Jak jsme se dostali do dvoubodového vedení, tak bylo jasné, že pokud budeme proměňovat trestné hody, tak už výhru udržíme," řekl Budínský.

Motivací pro děčínské basketbalisty bylo i to, aby mohli ještě jedno semifinálové utkání odehrát doma. "A to je právě největší odměna pro kluky, protože dneska si hrábli na dno a bojovali, seč jim síly stačily," dodal Budínský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.