ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Tým mistryň z USK opouští sedm opor

Velikost textu:

Praha - Basketbalistky USK Praha budou mít v příští sezoně téměř z poloviny jiný kádr, než který v úterý obhájil mistrovský titul bez jediné porážky. Klub opustí všechny cizinky a také česká reprezentantka Petra Kulichová, která chce zkusit zahraniční angažmá.

Basketbalistky USK s pohárem
Basketbalistky USK s pohárem

Vedení klubu už nemůže počítat ani s jednou zahraniční hráčkou. Odcházejí obě americké hvězdy Lindsay Whalenová a DeLisha Miltonová-Jonesová, která je historicky nejlepší střelkyní Evropské ligy z hráček mimo Evropu, také švédské sestry Elin a Frida Eldebrinkovy, Španělka Anna Montaňanová a Ukrajinka Viktoria Mirčevová, která přišla v průběhu sezony na výpomoc z VŠ Praha. Naopak zůstávají české reprezentantky Ilona Burgrová, Eva Vítečková, Kateřina Elhotová, Michaela Zrůstová a mladá naděje Adéla Nečásková.

"Poděkování samozřejmě patří všem odcházejícím hráčkám, ale zvláště u Lindsay, která u nás byla od roku 2007, je obrovské," řekl manažer USK Marek Kučera. "Hrozně dlouho jsme situaci okolo ní zvažovali, protože je to výborná hráčka, a udělat konečné rozhodnutí a rozloučení s ní bylo velmi těžké. Na post 4 a 5 se nám však nepodařilo sehnat kvalitní evropské hráčky a v tu chvíli se cesta pro setrvání Lin u nás zavřela," vysvětlil.

U Miltonové-Jonesové a Montaňanové byl důvodem ukončení spolupráce zdravotní stav. "Anna má dlouhodobý problém s kolenem, se kterým byla v létě na operaci. I DeLishe se nevyhýbají zranění. V sezoně byla až sedm týdnů mimo hru a to je příliš vzhledem k tomu, že euroligová sezona trvá čtyři měsíce," dodal. V případě Kulichové se klub rozhodl dát reprezentační pivotce šanci získat zkušenosti v zahraničí.

"Řekli jsme si, že jí angažmá v zahraničí možná prospěje a zase ji někam posune. Věřím, že se sem Petra za nějakou dobu třeba vrátí a zase bude mít další nové zkušenosti," dodal Kučera. Klub nyní jedná o příchodu nových hráček. Pravděpodobně půjde z většiny o cizinky. "V Česku zatím bohužel žádnou vytipovanou hráčku nemáme. Zatím je vše ve fázi jednání, proto konkrétní jména zveřejňovat nebudeme," dodal Kučera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.