ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Veselý dostal vízum a může se zapojit do přípravy

Velikost textu:

Washington – Český basketbalista Jan Veselý konečně obdržel pracovní povolení pro angažmá v USA. Může se tak zapojit do tréninkového kempu týmu NBA Washington Wizards, který ho v červnu draftoval jako šestého v pořadí. Veselý měl problémy získat povolení kvůli administrativním problémům spojeným s výlukou, ta se ale nyní chýlí ke konci. Nová sezona zámořské basketbalové soutěže by měla začít 25. prosince.

Jan Veselý
Jan Veselý

Dvaadvacetiletý Veselý, který loni získal cenu pro nejlepšího mladého hráče Evropy, na sebe upozornil v angažmá v bělehradském Partizanu. V červnu byl draftován Washingtonem, a tak během výluky NBA nehrál a většinu času se připravoval individuálně. Říjen a velkou část listopadu pak strávil v Los Angeles, kde pod vedením kouče Roba McClanaghana trénoval po boku hvězd Darricka Rose, Russella Westbrooka nebo svého spoluhráče z Wizards JaVale McGeeho. Poté se vrátil do Evropy, kde si kvůli hrozbě zrušení sezony NBA hledal angažmá.

Koncem listopadu ale zástupci klubů i hráčů dospěli k dohodě, a i když kolektivní smlouva stále ještě není podepsána, prosincovému začátku NBA by nemělo nic bránit. Kluby tak urychleně otevřely tréninková centra a rozjíždí předsezonní přípravné kempy. Veselý se dosud nemohl do přípravy Washingtonu zapojit, jelikož v Praze čekal na pracovní povolení. Nyní se už ale může těšit na zápasy NBA. Stane se tak po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi třetím českým hráčem v zámořské soutěži. Přípravný kemp Washingtonu začne v pátek 9. prosince, první přípravné utkání sehrají Wizards 16. prosince doma s Philadelphií.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.