ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

NBA má opět hráčskou unii, konec výluky se přiblížil

Velikost textu:
aktualizováno 2. 12. 2011 11:38

New York - Zámořská NBA má opět hráčskou unii. Pro znovuzaložení organizace NBPA se vyslovilo přes tři stovky basketbalistů, potřeba bylo nejméně 260 podpisů. Konec výluky trvající už pět měsíců se tím opět přiblížil, protože hráčská unie může nyní začít jednat s majiteli klubů na finální podobě nové kolektivní smlouvy.

NBA
NBA

Na klíčových bodech se obě strany předběžně dohodly už o víkendu, ačkoliv v té době už byla hráčská unie po předchozím opakovaném krachu jednání rozpuštěna. Její opětovný vznik nyní znamená další formální krok k ukončení výluky.

Nová kolektivní smlouva má platit deset let. Jednat by se mělo začít ještě dnes. Kontrakt by měl být podepsán do konce příštího týdne, aby kluby mohly podle dohody 9. prosince zahájit přípravné kempy.

Prvním hracím dnem byl předběžně stanoven 25. prosinec, každý z klubů odehraje ve zkrácené základní části 66 zápasů. Play-off začne 28. dubna a nový šampion bude znám nejpozději 26. června. Na odložený start soutěže čeká i Jan Veselý, kterého si v letošním draftu vybral Washington jako šestého v pořadí. V NBA bude třetím Čechem po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.